На Росії суд розгляне умовно-дострокове звільнення для засудженого в Криму майданівця

На Росії в місті Кірово-Чепецьк (Кіровська область) 13 квітня місцевий районний суд розгляне питання "про умовно-дострокове" звільнення громадянина України Олександра Костенка, незаконно засудженого в окупованому Криму до 3,5 років в'язниці
Depo.Життя
11 квітня 2016 06:49
ФОТО: depo.ua

Засідання заплановане на 13.00 за місцевим часом, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Костенко один з багатьох громадян України, яких незаконно утримують на території Росії. За інформацією українських дипломатів, Костенко через свого адвоката надіслав заяву на адресу Мін’юсту України щодо його передачі для відбування покарання на територію України.

Костенка у травні 2015 роки так званий Київський районний суд м. Сімферополя засудив за статтею 222 ч.1 (незаконне придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вогнепальної зброї) до покарання терміном до 4 років та 2 місяців. Пізніше в апеляційних інстанціях цей строк було зменшено до 3 років та шести місяців.

Наразі наш співвітчизник відбув покарання терміном 1 рік і 2 місяці (третину), залишок терміну становить 2 роки і 4 місяці.

За російським законодавством, за незначні злочини та злочини середнього ступеню тяжкості умовно-дострокове звільнення може бути застосовано тільки після фактичного відбуття засудженим не менш як однієї третини терміну покарання. З огляду на це Костенко подав відповідне прохання до Кірово-Чепецького районного суду.

За інформацією адвоката, позитивне вирішення цього питання є невисоким, з огляду на наявність у Костенко стягнень, які він отримав під час відбування покарання в окупованому Криму.

Нагадаємо, 23 листопада 2015 року адвокат Дмитро Сотников, який представляє інтереси незаконно засудженого в Криму активіста Майдану Олександра Костенка, направив позов в Європейський суд з прав людини і має намір подати ще дві скарги після ухвалення рішення судом касаційної інстанції.

Читайте також: У Криму хочуть посадити на 20 років майданівця, який "зробив боляче" "беркутівцям"