На Росії продовжили арешт фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір"

Суд у російському Ростові-на-Дону повернув справу Хізб ут-Тахрір (ялтинська група) на перегляд і продовжив звинуваченим термін утримання під вартою до 28 лютого 2019 року

Підсудні до суду не доставили і брали участь у процесі через відеозв'язок з двома СІЗО, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Кримську солідарність".

"Судове засідання закінчилося. Суд вирішив повернути справу на перерозгляд прокурору до Криму і продовжити обвинуваченим термін утримання під вартою до 28 лютого 2019 року", - йдеться у повідомленні.

Як розповів адвокат Інвера Бекірова Сергій Легостов, вердикт суддів означає, що подані захистом апеляційні скарги суд не задовольнив "на тих підставах, через які воно було повернено, тобто для пред'явлення Бекірову Інверу більш тяжкого злочину".

Адвокат Емір-Усейна Куку Сергій Локтєв повідомив, що термін утримання підсудних під вартою становить вже два роки, дев'ять місяців і 11 днів, тобто практично три роки, і продовжений ще на три місяці - до 28 лютого 2019 року.

"Ми вважаємо, що тут повністю порушена конвенція про захист прав людини, основних свобод - особи фактично вже відбувають покарання, тим самим суд взяв звинувачувальне ухилення, що в цілому показало сьогоднішнє апеляційне визначення Ростовського окружного військового суду", - розповів Локтєв.

Адвокати підсудних вимагають повернення справи прокурору Криму, назвавши велику кількість помилок і порушень, допущених слідством. Зокрема, було вказано на відео невідомого походження, що наводиться як "доказ" провини фігурантів справи.

Сторона захисту заявила про суперечності експертів у своїх рішеннях. Також було вказано на те, що слова у відеозапису, які нібито вказують на організацію справи, були вирвані з контексту.

Обвинувачені у свою чергу заявили про свою невинність і необгрунтованість утримання їх у СІЗО.

Муслім Алієв сказав, що при вивченні відеозапису, вказаного як доказ у матеріалах справи, релігієзнавцем було зроблено висновок про те, що "підсудні виявлені як співрозмовники і нічого не вказує на їх роль організаторів".

Нагадаємо, процес над шістьма фігурантами справи "Хізб ут-Тахрір" - Муслімом Алієвим, Вадимом Сируком, Емір-Усейном Куку, Рефатом Алімовим, Арсеном Джепаровим та Інвером Бекіровим - почався 12 квітня. Проти них давав свідчення так званий таємний свідок зі зміненим голосом, який стверджував, що "підсудні влаштували на території Криму шаріатский суд за участю прокурора і слідчого з них самих".

27 серпня адвокат повідомив, що фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" етапують в російський Ростов-на-Дону.

Джепарова, Алімова, Куку, Алієва, Бекірова і Сірука затримали в Ялті у лютому-квітні 2016 року. Їх звинуватили у причетності до ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір". Спочатку "суди" по ялтинській групі "Хізб ут-Тахрір" проходили на виїзних засіданнях у Сімферополі, потім арештованих кримчан етапували у Ростов-на-Дону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #арешт