На Росії почали судити чотирьох кримських татар за екстримізм

На Росії у Ростові-на-Дону завершилося перше судове засідання у справі проти "екстремізму" чотирьох кримських татар
Depo.Життя
1 червня 2016 18:30
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" написав адвокат Еміль Курбедінов, передає depo.ua.

"Перше судове засідання у Ростові-на-Дону закінчилося. За звинуваченням Зейтуллаева Р. Ваітова Р. Примова Ю. Сайфуллаєвої Ф. по Ст. 205.5 КК Росії. У засіданні були присутні представники Українського консульства і були допущені ЗМІ Росії", - написав він.

"Судом було призначено чотирьох адвокатів з Ростова, підсудні заперечували з приводу участі останніх, тому що у кожного є адвокат за угодою, однак суд всупереч усьому допустив і залишив адвокатів призначених ним же", - повідомив Курбедінов.
За його словами, прокурор зачитав обвинувальний висновок, було "визначено жорсткий графік роботи".

"Практично всі будні дні до кінця червня адвокати повинні бути в Ростові-на-Дону. Свідки будуть допитуватися в режимі відеоконференцзв'язку перебуваючи в Севастополі. Підсудні заявили про те, що зміст їх в скляній клітці суперечить Конвенції з прав людини, їх заводять і виводять в зал суду в наручниках при цьому утримуючи в зігнутому в поясі положенні", - написав він.

Як відомо, за версією слідства, ці четверо кримських татар є учасниками організації "Хізб ут-Тахрір", яка вважається терористичною на Росії.

Із початку року в Криму вже затримали 6 осіб, яких вважають послідовниками "Хізб ут-Тахрір" і учасниками осередків організації у Ялті й Алушті. На даний час вони перебувають під вартою.

Поклонська заявила про "дружні зв'язки" терористичної організації й забороненого в Росії Меджлісу кримськотатарського народу.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя