На Росії кримським мусульманам нав'язали російських адвокатів

У Ростові-на-Дону завершилося перше судове засідання за обвинуваченням чотирьох кримських мусульман у екстремізмі
Depo.Життя
1 червня 2016 17:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці у Фейсбуці, передає depo.ua.

"Перше судове засідання в Ростові-на-Дону по обвинуваченню Зейтуллаєва Р., Ваітова Р., Примова Ю., Сайфуллаєва Ф. за ст. 205.5 КК РФ закінчилося. На засіданні були присутні представники українського консульства і були допущені ЗМІ Росії", - написав він.

За словами Курбедінова, судом було призначено чотири адвоката з Ростова, проти яких самі підсудні заперечували, оскільки у кожного є захисник за угодою.

"Однак суд, всупереч усьому, допустив і залишив адвокатів, призначених ним же. Було зачитано прокурором обвинувальний висновок, визначено суворий графік роботи. Практично всі будні дні до кінця червня адвокати повинні бути в Ростові-на-Дону. Свідків допитуватимуть у режимі відеоконференцзв'язку, самі вони перебуватимуть у Севастополі", - сказав адвокат.

Він також повідомив, що "підсудні заявили про те, що їх утримання в скляній клітці суперечить Конвенції з прав людини".

Крім того, "їх заводять і виводять з зали суду в наручниках, при цьому утримуючи в зігнутому в поясі положенні".

Нагадаємо, 31 травня Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону розпочав розглядати кримінальну справу стосовно чотирьох мусульман з Криму, яких звинувачують у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір".

Довідка: "Хізб ут-Тахрір" – це міжнародна ісламська політична організація. Її офіційно декларованою метою є встановлення ісламської держави і мусульманського способу життя. Ця організація заборонена на Росії, в Казахстані та Німеччині. В Україні та інших країнах вона може діяти легально.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя