На Росії розігрують фарс зі "справою кримських мусульман"

У Ростові-на-Дону у Північно-Кавказькому окружному військовому суді справа проти кримських мусульман, яких підозрюють в організації та участі у партії "Хізб ут-Тахрір", юридично мала би розвалитися, однак політично, затриманих кримчан визнають винними
Depo.Життя
14 червня 2016 15:09
ФОТО: depo.ua

Про це заявив Еміль Курбедінов, захисник одного із підозрюваних Руслана Зейтуллаєва, передає depo.ua з посиланням на "Громадське.UA".

"Ми допитали близько 11-12 свідків, з них напевно 80% відмовились від своїх попередніх обвинувальних свідчень. Це більше стає схожим на фарс. На фарс слідства. На фарс ФСБ. Ми бачили, що в основному запрошувались свідки, які до цього брали участь із затриманими у судових тяганинах з приводу мусульманської громади. Слідство розраховувало, що в силу певної ворожості вони почнуть давати покази проти них. Однак не знаю, чому вони все-таки відмовились від попередніх свідчень і по факту нічого не підтвердили", – заявив Курбедінов.

Свідки, яких сьогодні допитували під час ранкового засідання, не змогли ствердно відповісти, що затримані кримчани причетні до "Хізб ут-Тахріра".

"Можливо, хтось дійсно через особисту ворожість підписав. А потім вже декілька свідків зізнавалися, що не думали, що справа дійде до суду", – сказав Курбедінов, пояснюючи різницю у свідченнях минулих і сьогоднішніх.

За його словами, це все не означає, що справа проти кримських татар буде закрита.

"Я виходжу із фактів досудового слідства, коли порушується право на захист і так далі. Здається, суд лояльно себе поводить, однак запросив чотирьох адвокатів за призначенням, які сидять на лаві запасних. Як це розцінювати? Я розцінюю, як тиск на захист і на самих підсудних", – сказав адвокат.

Нагадаємо, 31 травня Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону розпочав розглядати кримінальну справу стосовно чотирьох мусульман з Криму, яких звинувачують у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір".

1 червня Кримським мусульманам нав'язали російських адвокатів.

Довідка: "Хізб ут-Тахрір" – це міжнародна ісламська політична організація. Її офіційно декларованою метою є встановлення ісламської держави і мусульманського способу життя. Ця організація заборонена на Росії, в Казахстані та Німеччині. В Україні та інших країнах вона може діяти легально.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя