На Росії більше не вірять кремлівській пропаганді

З серпня 2015 року кількість росіян, що не довіряють ЗМІ, зросла на 10%, а число тих, які довіряють, навпаки знизилось на 7%
Depo.Життя
16 жовтня 2016 13:45
ФОТО: depo.ua

Такі цифри стали результатом опитування фонду "Громадська думка" серед 1500 осіб у 104 населених пунктах 53 регіонів Росії , передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

Зазначається, що 51% не довіряє ЗМІ, натомість 47% довіряють.

Крім того, 46% респондентів дорікнули пресі за необ’єктивність під час висвітлення ситуації в російській економіці. З ними не погодилася третина (32%) учасників опитування, а 21% (кожен п’ятий) не зміг відповісти.

Щоправда, 61% опитаних вважає, що ТВ, радіо та газети дають неповну картину справ в економіці. Протилежно іншої думки дотримують майже 20% росіян.

Те, що економічна ситуація в країні є гіршою, аніж про це повідомляють ЗМІ, відзначили 46% учасників соціологічного дослідження, 28% назвали економічну інформацію в ЗМІ тією, що відповідає дійсності, і лише 7% вважають, що ЗМІ перебільшують, а насправді ситуація в економіці є набагато кращою.

За даними соціологів, за останній рік інтерес росіян до інформації про економічну ситуацію в країні впав. Наразі за економічними новинами "уважно стежать" 30%, тоді як минулоріч таких було 42%. А 62% своєю чергою проти 54% у 2015 році сьогодні сприймають подібну інформацію без особливої уваги.

Соціологи також поцікавилися, чи стежать росіяни за курсом рубля. Негативно відповіли 56% опитаних, позитивно – 43%. На думку 68% респондентів, коливання курсу рубля тією чи іншою мірою впливають на їхнє життя, а для 19% ці зміни не мають значення.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя