На Росії адвокат хоче вибачень від телеканалу за спотворений ними сенс пісні Джамали

Російський адвокат Дмитро Сотников збирати підписи під електронною петицією до російського державного телебачення з вимогою вибачень за спотворене тлумачення пісні Джамали
Depo.Життя
15 травня 2016 21:20
ФОТО: depo.ua

Про це пише depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Повідомляється, що адвокат хоче домогтися таких вибачень від генерального директора Всеросійської державної телерадіокомпанії Олега Добродєєва через те, що в ефірі телеканалу "Росія-1" його коментатори передали зміст пісні Джамали як "молитва за тих людей, що волею чи неволею полишають свій дім у пошуках кращого життя".

"І це при тому, що пісня починається по суті зі слів про геноцид кримських татар, про їхню депортацію і веде оповідь про долю людини, в якої сталінський режим відібрав батьківщину", – йдеться в петиції.

"Говорити в ефірі центрального телеканалу "Росія-1" про те, що депортація кримських татар була "вибором людей на користь пошуку кращого життя", – це блюзнірство і образа і для самого кримськотатарського народу, і для мільйонів жертв сталінського режиму", – наголосив автор петиції, який, серед іншого, захищає українця Олександра Костенка, що перебуває на Росії за ґратами.

Зі згаданими словами коментатори російського державного телеканалу виступили 12 травня, в день, коли Джамала виступила в півфіналі "Євробачення".

Крім того, 14 травня, в день фіналу, вони повторили майже той самий текст про зміст пісні Джамали "1944", присвяченої трагедії сталінської депортації кримських татар із Криму, з якою вона перемогла на міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення-2016" у Стокгольмі у Швеції.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя