На Росії вже 13 українським морякам висунули остаточне обвинувачення

На Росії 2 липня відбулися слідчі дії щодо чотирьох військовополонених українських моряків, тепер обвинувачення в остаточній редакції пред'явлено слідством СУ ФСБ Росії 13 військовополоненим українським морякам
 

Про це повідомив координатор адвокатів команди українських моряків Микола Полозов, передає Depo.ua.

"Тривають слідчі дії щодо військовополонених українських моряків. У ході сьогоднішнього дня обвинувачення в остаточній редакції було пред'явлено ще чотирьом військовополоненим. Всього обвинувачення в остаточній редакції пред'явлено вже 13 військовополоненим українським морякам", - пише Полозов.

Він уточнив імена моряків, з якими у вівторок проводилися слідчі дії і яким були пред'явлені обвинувачення в остаточній редакції. Це Владислав Костишин, Олег Мельничук, Сергій Чуліба і Василь Сорока. Військовополонених моряків та їхніх адвокатів також ознайомили з висновком комісійної ситуаційної судової експертизи.

 

Нагадаємо, 1 липня федеральна служба безпеки Росії висунула обвинувачення восьми полоненим українським морякам в остаточній редакції.

Згодом військовополонений український моряк Денис Гриценко став дев'ятим за рахунком військовополоненим українським моряком, якому слідчі Росії висунули обвинувачення в остаточній редакції.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

25 травня  морський трибунал ООН зобов'язав Росію негайно звільнити українських моряків.

Водночас у Кремлі вважають, що долю затриманих українських моряків повинні вирішити слідство і суд. Тому Росія навряд чи виконає рішення трибуналу ООН.

Суд в Москві залишив під вартою до кінця липня військовополонених українських моряків.

27 травня Міністерство закордонних справ України направило МЗС Росії ноту з питанням, коли і де будуть повернуті українські моряки і кораблі, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Між іншим, президент Володимир Зеленський висловив невдоволення до міністра закордонних справ Павла Клімкіна щодо того, що він дізнається про міжнародні кроки України зі ЗМІ, зокрема про ноту, яку наша країна направила до Росії без його відома.

Пізніше Клімкін пояснив, що Росія підготувала Україні пастку, в яку потрапили з Офісу президента.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна