На Росії ще одному полоненому моряку висунули остаточне звинувачення

Військовополонений український моряк Денис Гриценко став дев'ятим за рахунком військовополоненим українським моряком, якому слідчі Росії висунули обвинувачення в остаточній редакції
 

Про це повідомив керівник групи адвокатів моряків Микола Полозов у Facebook, передає Depo.ua.

"Під час слідчих дій Денис Гриценко і його адвокати були ознайомлені з результатом проведеної комісійної ситуаційної судової експертизи. Крім того, щодо Дениса Гриценка було проведено додатковий допит, у ході якого він повідомив відомості, передбачені статтею 17 ІІІ Женевської конвенції. Під час допиту захистом була долучена завірена копія резолюції ПАРЄ 2 292 від 26.06.2019 з перекладом, в якій, згідно з пунктом 13.1, міститься вимога про звільнення 24 українських військових моряків. Також, в ході слідчих дій, Денису Гриценку було висунуто обвинувачення в остаточній редакції", - йдеться в повідомленні.

Таким чином, зазначив адвокат, Гриценко став дев'ятим військовополоненим українським моряком, кому слідство СУ ФСБ Росії висунуло обвинувачення в остаточній редакції.

Полозов також повідомив про самопочуття моряків: "До початку слідчих дій у нас була можливість поспілкуватися з Денисом. Почуває він себе задовільно, продовжує в умовах СІЗО підтримувати себе у фізичній формі, читає книги. З радістю дізнався про одруження Віктора Безпальченка з Тетяною та передає молодим свої привітання!"

 

Нагадаємо, 1 липня федеральна служба безпеки Росії висунула обвинувачення восьми полоненим українським морякам в остаточній редакції.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

25 травня  морський трибунал ООН зобов'язав Росію негайно звільнити українських моряків.

Водночас у Кремлі вважають, що долю затриманих українських моряків повинні вирішити слідство і суд. Тому Росія навряд чи виконає рішення трибуналу ООН.

Суд в Москві залишив під вартою до кінця липня військовополонених українських моряків.

27 травня Міністерство закордонних справ України направило МЗС Росії ноту з питанням, коли і де будуть повернуті українські моряки і кораблі, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Між іншим, президент Володимир Зеленський висловив невдоволення до міністра закордонних справ Павла Клімкіна щодо того, що він дізнається про міжнародні кроки України зі ЗМІ, зокрема про ноту, яку наша країна направила до Росії без його відома.

Пізніше Клімкін пояснив, що Росія підготувала Україні пастку, в яку потрапили з Офісу президента.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна