На Росії показово зменшили терміни 4 кримським татарам на три місяці

Верховний суд Росії зменшив на 3 місяці тюремні терміни 4 кримським татарам, засудженим нібито за причетність до бахчисарайського осередку організації "Хізб ут-Тахрір"

 

Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк, інформує Depo.ua.

"Верховний суд РФ виніс рішення за апеляційною скаргою на вирок Північно-Кавказького військового окружного суду стосовно чотирьох кримських татар у справі Хізб ут-Тахрір (Перша Бахчисарайська група)", - написав він.

Енверу Мамутову суд змінив термін ув'язнення з 17 років до 16 років і 9 місяців.

Іншим підсудним – Зеврі Абсеітову, Рустему Абільтарову і Ремзі Меметову – термін ув'язнення також зменшили з 9 років до 8 років і 9 місяців.

Нагадаємо, 10 липня "судилище" Сімферополя продовжило арешт фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" без його присутності.

Пізніше кримськотатарські активісти вийшли на Красну площу Москви з плакатами проти кримінальних справ стосовно представників їхнього народу, сімох людей затримали.

11 липня у Москві затримали ще півсотні кримських татар.

Довідка: 18 червня суд у Ростові-на-Дону визнав винними фігурантів першої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" в організації або участі в діяльності терористичної організації і засудив їх до відбування покарання в колонії суворого режиму. Військова колегія засудила Теймура Абдуллаєва до 17 років в'язниці, Узеїра Абдуллаєва - до 13 років, Рустема Ісмаїлова - до 14 років, Айдера Саледінова і Еміля Джемаденова - до 12 років.

Рустему Ісмаїлову, Узеїру Абдуллаєву та Емілю Джемаденову суд дав на рік більше, ніж просило обвинувачення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна