На реєстри Мін'юсту другий день здійснюються хакерські атаки

Другий день поспіль здійснюється зовнішня DDoS-атака на Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України
Depo.Життя
13 липня 2016 17:07
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляється на сайті ДП "Національні інформаційні системи" Міністерства юстиції, передає depo.ua.

"У зв'язку з цим у користувачів можуть виникати складнощі з доступом до реєстрів", - сказано в повідомленні.

У "НАІС" відзначають, що приймаються технічні та організаційні заходи щодо усунення наслідків атаки. "Також забезпечується повна безпека роботи реєстрів, ніяких ризиків для користувачів немає", - сказано в повідомленні.

У той же час експерти відзначають, що несанкціонований доступ через електронні канали до державних реєстрів є одним з найпоширеніших інструментів для рейдерських захоплень власності в Україні. Це може бути як майно приватних осіб (квартири, будинки, земельні ділянки), так і бізнесу (об'єкти нерухомості, підприємства, майнові права, іпотечні застави тощо).

"В Україні систематично виникають випадки, коли власник бізнесу раптом дізнається, що згідно електронного реєстру його майно вже перереєстровано на іншу юридичну особу. При цьому над підприємством відразу встановлюється силовий контроль, а поліція нічого не може зробити, тому що виписки з електронного реєстру, що підтверджують право володіння за шахраями, мають вищу силу, ніж паперові документи. Саме за такою схемою часто здійснюються рейдерські захоплення, а результатом стають публічні конфлікти і перестрілки, про яких вся країна дізнається з повідомлень у ЗМІ", - зазначає Гліб Сегіда, керуючий партнер юридичної фірми "Правовест".

Як правило, рейдери відразу починають передавати права власності іншим підставним компаніям або приватним особам, і на те, щоб довести своє законне право власності, у справжніх власників можуть йти роки судових розглядів. Весь цей час законний власник не має доступу до свого майна, зазначають експерти.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя