На Prozorro запрацював інтернет-магазин, де можна купувати ліки онлайн

Система Prozorro представила пілотний проект з E-каталогів, завдяки чому відтепер окремі ліки та медичні препарати державні замовники зможуть купувати як у звичайному інтернет-магазині

Інформація про це на сайті МОЗ з'явилася ще у четвер, 25 квітня, пише Depo.ua.

"Е-каталоги — масштабний доробок в cистемі. Він буде схожий на закупівлі через Amazon, коли замовник переглядає цінові пропозиції та обирає потрібний товар, а постачальник - його надсилає. При цьому звіт за результатами закупівлі сама система сформує автоматично. Впровадження першого державного онлайн-магазину стало можливим завдяки підтримці USAID/UK aid проекту "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS", - йдеть в повідомленні прес-служби МОЗ.

У відомстві зазначають, що державним замовникам потрібно буде обрати товар та замовити його. Бізнес заощадить таким чином час та ресурси для участі у тендерах: достатньо лише пройти кваліфікацію товару, потрапити в каталог та чекати на замовлення.

Додається, що електронні каталоги поширюватимуться тільки на допорогові закупівлі (до 200 тисяч гривень).

У Міністерстві охорони здоров'я підкреслюють, що у пілотному режимі будуть закуповуватись найпопулярніші товари серед державних замовників— у галузі охорони здоров'я це окремі ліки, шприци, рукавички та інші фармацевтичні вироби, а також папір, товари для друку, комп’ютерне обладнання. За закупівлі фармпродукції відповідатиме державне підприємство “Медичні закупівлі України”. Рештою закупівель займатиметься державна установа “Професійні закупівлі”.

"У рамках пілотного проекту поставки відбуватимуться лише для київських замовників. Після тестування та аналізу роботи нового інструменту каталоги будуть доопрацьовані, а перелік товарів та географія замовників — розширені", - додали у відомстві.

В прес-службі МОЗ говорять, що, окрім зручності та простоти закупівель, такий новий інструмент також допоможе підвищити ефективність допорогових торгів за рахунок конкуренції між постачальниками в кожній із категорій товарів.

Раніше повідомлялося, що Україна отримає від ЮНІСЕФ 780 тисяч додаткових доз вакцини від кору.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна