На одному з будинків Києва стріт-артист Fikos створив найбільшу візантійську фреску у світі

У рамках фестивалю Mural Social Club відомий грецький вуличний митець Fikos Antonios прикрасив 16-поверховий будинок Києва найбільшою у світі візантійською фрескою
Depo.Життя
29 червня 2016 12:07
ФОТО: depo.ua

Робота має назву  "Earth and Sky" ("Земля і небо"). “Фігури, зображені на муралі, символізують небо та землю. Створена мною фреска стала найбільшим арт-об’єктом в історії грецького мистецтва з давніх часів. Це, безумовно, найбільший візантійський мурал у світі. Він у три рази вищий за статую Зевса в Олімпії, що є одним із семи див світу”, - підкреслює художник.

На одному з будинків Києва стріт-артист Fikos створив найбільшу візантійську фреску у світі - фото 1

 Fikos народився у 1987 році в Афінах, де й досі проживає. З дитинства художник малював все, що бачив навколо себе – комікси, пейзажі, ікони та багато іншого. У 13 років він почав вивчати візантійський живопис під керівництвом Джорджа Кордіса, з яким пізніше протягом 5-ти років створював фрески у православних храмах, розвиваючи при цьому власний стиль живопису.

На одному з будинків Києва стріт-артист Fikos створив найбільшу візантійську фреску у світі - фото 2

Маючи досвід графіті-художника та іконописця, Fikos працює над створенням фресок у громадських місцях. Цінність цих робіт є винятковою, адже це вперше, коли монументальна візантійська техніка зустрічається з однією з форм сучасного мистецтва – стріт-артом. Тематика розписів митця виходить з традиції православної та стародавньої грецької міфології.

Нагадаємо, фестиваль сучасного мистецтва у громадському просторі Mural Social Club 2016 з 12 травня по 30 липня проходить в Україні. В рамках масштабного арт-івенту більше 30 художників з усього світу створюють 30 муралів та кілька інсталяцій в Києві, Одесі, Чернігові.

На одному з будинків Києва стріт-артист Fikos створив найбільшу візантійську фреску у світі - фото 3

Організатором фестивалю виступив благодійний фонд Sky Art Foundation та його засновник Дмитро Палієнко, куратори проекту – Олег Соснов та Юлія Островська.

Серед зірок світового стріт-арту, які приймають участь у проекті: Li-Hill, Rodrigo Branco, Evoca1, Fintan Magee, Borondo, Fikos Antonios, Marat Morik, Seth, Telmo & Miel та багато інших. Серед українських стріт-артистів – Aec Interesni Kazki, Роман Мінін, Сергій Радкевич, Саша Корбан.

На одному з будинків Києва стріт-артист Fikos створив найбільшу візантійську фреску у світі - фото 4

Проект реалізується за сприяння районних та міських адміністрацій та волонтерських організацій Києва, Чернігова, Одеси.

Sky Art Foundation – благодійний фонд, який був заснований восени 2014 року за ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст.

Фонд веде активну виставкову та благодійну діяльність, займається організацією міжнародних арт-проектів. Крім того, фінансово підтримує культурні заходи за участю українських художників, засновує гранти талановитим авторам.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя