На місці статуї Леніна в Києві з'явиться пам'ятник тіням

На місці знесеного пам'ятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка в Києві почали будувати інсталяцію мексиканської художниці Синтії Гутьєррес "Населяючи тіні" (Inhabiting Shadows)
Depo.Життя
7 липня 2016 20:02
ФОТО: depo.ua

Гутьєррес запропонувала побудувати навколо постаменту ступені, щоб кожна людина відчула рух історичних символів - від сходження до занепаду і забуття, передає depo.ua з посиланням на "Вести Украина".

На місці статуї Леніна в Києві з'явиться пам'ятник тіням - фото 1

"Мета моєї роботи - поставити під сумнів усталені схеми, що оточують нас", - пояснила художниця. Вона сподівається, що її проект спровокує дискусію і рефлексію про нав'язування пам'яті, системні помилки, порожнечі, ідентичності і захопленні простору.

Інсталяція мексиканської художниці була обрана на конкурсі мистецьких проектів, організованому спеціально для заміщення вакантного "ленінського" місця.

Нагадаємо, пам'ятник Леніну на бульварі Тараса Шевченка знесли представники партії "Свобода" 8 грудня 2013 року.

Вчора невідомі встановили там статую жінки в плащі, яку деякі прийняли за Богородицю. Інші ж вважають, що це була Білосніжка, оскільки у її ніг помітили гномів. Відзначимо, що ця скульптура не простояла і дня на місці Леніна, вчора ввечері вона впала з постаменту.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя