На Марсі знайшли потенційні сліди давніх мікробів

Вчені з США заявили про велику ймовірність того, що на поверхні Марса виявлені сліди древніх мікробів
Depo.Життя
3 лютого 2016 06:28
ФОТО: depo.ua

Як пише Smithsonian, у 2008 році марсохід Spirit знайшов незвичайні горбки в кратері Гусєв, передає depo.ua.

Зовні вони нагадують цвітну капусту, але складаються з опаловидного кремнезему.

Раніше дослідники вважали, що горбки було "вирізані" з кам'яної породи геотермальними процесами, пов'язаними з кислотністю, — ще в той час, коли в районі кратера Гусєв було гаряче джерело. Однак в 2011 році планетолог Стівен Рафф і геобиолог Джек Фармер виявили, що поверхня відрізняється лужність або нейтральною кислотністю.

Через кілька років Рафф і Фармер знайшли схожі об'єкти в чилійській пустелі Атакама (яка вважається найближчим аналогом марсіанського середовища на Землі). "Гранули" були виявлені на полі гейзери Ель Татіо, а також неподалік від гарячих джерел Йєллоустон і в районі вулканів Таупо в Новій Зеландії.

Як вважають вчені, горбки в пустелі Атакама — це сліди діяльності древніх бактерій. Зараз вони шукають в ґрунті конкретні хімічні сліди органічного життя. Якщо ці пошуки закінчаться успіхом, кратер Гусєв стане головним місцем пошуку життя на Марсі. Однак, як кажуть дослідники, довести біогенне походження гранул Атакамі буде дуже складно, і займе цей процес, як мінімум, кілька років.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя