На марш "безсмертного полку" в Києві організатори збираються нагнати 5 тисяч осіб

У столиці 9 травня пройде марш "безсмертного полку", в якому очікується участь близько 5 тисяч осіб
 

Про це повідомив журналістам у п'ятницю в Києві начальник Головного управління Національної поліції Києва Андрій Крищенко, повідомляє Depo.ua.

 

За його словами, в поліцію столиці надійшла заявка Київської міської організації ветеранів на проведення маршу "безсмертний полк".

 

"Заявка на участь 5 тисяч осіб, маршрут буде колишнім - від метро Арсенальна до Парку Слави, час також - з 9 до 12", – розповів Крищенко.

 

Він нагадав, що така акція вже проводилася не раз, і поліція розуміє всі можливі ризики.

 

Забезпечувати правопорядок під час маршу, за словами Крищенка, буде орієнтовно така ж кількість правоохоронців, як і в минулому році - близько 2 тисяч осіб.

 

"Ми бачимо з урахуванням політичного процесу в країні, що у однієї частини людей є якісь певні надії, а в іншої – деякі побоювання, що поліція, можливо, буде більш лояльно ставитися до заборонених символів", – зазначив начальник столичної поліції.

 

"Хочу одних попередити, а інших заспокоїти, що поліція буде виконувати норми закону про декомунізацію. Є символи, які заборонені, і, як і минулого і позаминулого року, поліція буде їх вилучати, складати адміністративні протоколи, вживати профілактичних заходів", – пояснив Крищенко.

 

Він також закликав патріотично налаштованих громадян надавати поліції допомогу в забезпеченні правопорядку.

 

При цьому він зазначив: "Ніяких ексцесів ми не очікуємо поки що. Упевнений, що все пройде спокійно, ми зможемо забезпечити цей захід з дотриманням норм законодавства, в тому числі про декомунізацію".

 

Також Крищенко додав, що поки що це єдина заявка на проведення акцій 9 травня.

 

Нагадаємо, що у 2015 році в Москві учасники акції "безсмертний полк" викинули портрети "своїх дідів" відразу після закінчення ходи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна