На Банковій розповіли про регулярні кібератаки російських хакерів

Адміністрація президента України неодноразово піддавалася спробам комп'ютерних атак з боку російських хакерів, заявив заступник глави АП Дмитро Шимків
Depo.Життя
10 березня 2016 19:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Неодноразово - я можу говорити про Адміністрацію Президента, - ми відчуваємо на собі спроби російських хакерських атак, хоча вони, як правило, там без прапорів. Ми бачимо, що "хопаются" вони (ІТ-шники мене зрозуміють) через IP-сервера українських провайдерів", - заявив він.

Шимків зазначив, що мова йде як про використання методів соціальної інженерії з метою отримання інформації, так і про безпосередні вірусні атаки.

Заступник глави АП також заявив, що через ігнорування інтернет-провайдерами питань безпеки на українських майданчиках спокійно працюють сайти бойовиків, а хакерські атаки, в тому числі і на АП, йдуть через сервера українських провайдерів. Шимкін підкреслив, що така ситуація виникла в результаті політики невтручання українських провайдерів.

"Їх позиція: ми здали кімнату, але що в кімнаті відбувається, ми не знаємо, тому - вибачте. Така позиція неправильна. Розумієте, коли ви здаєте кімнату, у вас там відбувається якась розпуста, вам сусіди дзвонять і кажуть - у вас там щось відбувається, а ви - ні-ні, я нічого не знаю, я ж здав цю кімнату", - пояснив Шимків.

Нагадаємо, 23 грудня в мережах компанії Прикарпаттяобленерго було знайдено шкідливе програмне забезпечення, через що частина України залишилася без світла.

Пізніше фахівці Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України виявили робочу станцію комп'ютерної мережі, інфіковану вірусом Black Energy в аеропорту Бориспіль.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя