На Андрія київські дівчата йшли ворожити до Андріївської церкви, - Лада Лузіна

У Києві особливо багато прикмет і ворожінь пов'язано саме з Андріївською церквою

Про це розповіла письменниця, гід і колекціонерка новорічних іграшок Лада Лузіна, повідомляє Depo.ua.

"Саме в Києві на тій самій горі, де в нас зараз Андріївська церква, за легендою, за повістю временних літ прийшов Андрій Первозваний, став на цю гору і спророкував, що тут буде місто велике і чимало церков Господь тут збудує. І це найперше пророцтво, яке збулося, пов'язане з цією горою. Саме тому ця гора ставала для неодружених киянок місцем ворожіння", - розповіла Лузіна.

"Було таке ворожіння: лягаючи спати треба було покласти хрест або пасок складений хрестом під подушку і сказать: Живу в Києві на горах, кладу хрест в головах, з ким вінчатись, з ким заручатись, з тим і за руки триматись. І суджений мав сьогодні приснитись", - дала рецепт письменниця.

До революції, дівчата йшли в церкву на службу, а потім починалося ворожіння. Вважалося, що до кого тебе притисне натовпом, той і суджений.

"Друге, треба було вийти на паперть біля Андріївської церкви після служби і спитати ім'я першого перехожого. І так зватимуть твого нареченого. Але про це знали не тільки дівчата, а й кавалери, тому вони часто називали найнеймовірніші імена", - зазначила Лада.

Вона зазначила, що самого Андрія в народі особливо не святкували, це були саме молодіжні ворожіння, саме на наречених.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна