Музичний репертуар до Дня Незалежності довів до нецензурщини братів Капранових

Відомі українські письменники брати Капранови висловили обурення з приводу музичного репертуару під час урочистостей до Дня Незалежності у центрі Києва
Depo.Життя
23 серпня 2016 11:33
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні письменників на сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Письменники у своєму емоційному пості не соромилися нецензурних слів, посилаючись на "току душевну організацію".

"Знаєте, що будуть нам грати на Майдані у день Незалежності? Ні? Так от, це буде Марш-заповіт з опери Прокоф'єва "Семен Котко", яка розповідає про героїчну боротьбу червоних партизан проти петлюрівців та гетьманців. Написана за повістю "Я син трудового народу" такого собі письменника Катаєва. І це - на 25 років незалежності!

Для цього зібрали проект "Народжені Вільними" з музикантів, яким 25, це будуть показувати на UA:Перший, і т.д і т.ін. Ні, в нас просто бракує цензурних слів.

А знаєте, що буде окрім Катаєва-Прокоф'єва? Мусоргський, ***, могучая кучка! Гопак з опери "Сорочинская ярмарка"! (Українського гопака знайти, певно, не вдалося.) Ну і Чайковський, звісно - а куди без нього у День Незалежності", - обурюються брати Капранови.

"Виявляється, у нашій філармонійній музиці ситуація ще гірша, ніж у естрадній. У кожного музиканта в голові совок наклав "могучую кучку", і їм навіть на думку не спадає, що на день народження Української держави варто заграти українську музику, тим більше, що Чайковського у наших філармоніях скільки завгодно, а Лятошинського, Ревуцького, Косенка, Лисенка - днем з вогнем. Не кажучи вже про закон про декомунізацію, який діє в країні", - йдеться у повідомленні.

Письменники вважають цю ситуацію співзначну з тією, якби запросили Філіпа Кіркорова виступати у День Незалежності.

"Для тих, хто не зовсім орієнтується у класичній музиці, проведемо аналогію - це все одно що запросити на Майдан Кіркорова, щоб він співав "Ніч яка місячна". Що б ви сказали? Ну от і ми говоримо: Б***Ь!" – йдеться у повідомленні.

Музичний репертуар до Дня Незалежності довів до нецензурщини братів Капранових - фото 1

Нагадаємо, у Києві унікальний симфонічний оркестр із назвою "Народжені вільними" гратиме 24 серпня на Майдані Незалежності. Оркестром диригує світова зірка - українець Кирило Карабиць, найкращий молодий диригент світу за версією королівської музичної спільноти.

Учасники симфонічного оркестру - усі ровесники України, мають не більше 25 років кожен. Але всі - професійні музиканти, які зібралися в оркестр з усіх куточків країни - Одеса, Крим, Луганськ, Полтава. Їх розшукували по філармоніях, консерваторіях, оркестрах.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя