Музей Лесі Українки в окупованій Ялті закриють

Ялтинський музей Лесі Українки на підконтрольному Росією півострові може змінити концепцію, формат роботи або припинити своє існування
Depo.Життя
12 березня 2016 11:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила засновник музею, професор Острозької академії Світлана Кочерга, повідомляє depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Доля музею Лесі Українки в Ялті – під великим питанням. Мене хвилює, в якому стані буде працювати цей музей і залишиться він там, може, залишать там кімнату чи щось таке, але самого музею може не стати...Я допускаю, що музей відновлять, але він буде з іншою концепцією, наприклад, музей російської культури з вкрапленням, як називають народів Росії. Музей Лесі Українки, яким він був, хоча б на рівні відділення, думаю, що не відкриють", – розповіла Світлана Кочерга.

Вона назвала перебільшенням інформацію про нібито проваленою даху музею, однак, підтвердила, що проблеми існують.

"Там, дійсно, була велика тріщина і, мабуть, посипалося каміння. Але музейники нічого не розкажуть, а от ті люди, які були волонтерами, друзями музею, вони очевидці, вони розповіли, що, дійсно, це сталося. Приміщення, дійсно, потребувало ремонту", – зазначила вона.

За інформацією Світлани Кочерги, з початку лютого музей був закритий на ремонт, офіційно – до кінця 2017 року. Відзначається, що на сайті музею інформації про реконструкцію немає, телефони, вказані ресурсом, для зв'язку недоступні.

Нагадаємо, раніше в окупованому Криму обрушилася одна з головних природних визначних пам'яток півострова. 

У Міністерстві культури України заявляють, що чергове незаконне рішення Росії, яким 220 українських пам'яток Криму віднесені до культурних об'єктів федерального значення РФ, не несе ніяких правових наслідків і суперечить міжнародному праву.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя