Муравський наполягає, що його скандальне фото з Широкиного не постановка

Керівник Координаційно-інформаційного центру при Управлінні комунікації і преси Міноборони Дмитро Муравський наполягає, що його фото, зроблене у Широкиному, не постановочне
Depo.Життя
25 серпня 2016 08:50
ФОТО: depo.ua
Муравський наполягає, що його скандальне фото з Широкиного не постановка
Муравський наполягає, що його скандальне фото з Широкиного не постановка

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Він зазначив, що фото, яке згодом підхопили західні ЗМІ, було опубліковане без його дозволу.

"Мені було безумовно приємно, що фото помітили, але навіть тоді я не вважав його особливим. Мабуть тому, що не будучи професійним фотожурналістом, суджу про фото, як більшість моїх сьогоднішніх підписників. Мені важливо, які емоції викликає фото, а не де, коли і ким воно зроблено. З цим фото в альбомі знаходилися і інші фото, пару з яких ми робили, для майбутніх публікацій, як постерів або білбордів. Як я зрозумів пізніше, саме їх наявність, дала поживу для висновків, що всі мої фото це кіношна постановка", - написав фотограф.

"Я відразу звертав увагу в наступних коментарях на той факт, що багато моїх фото, не мають чіткого посилання, на місце і час зйомки з двох причин. Перша - зайва конкретизація, іноді може нашкодити військовим…, але головна це моє незнання вимог видань до документальних фото. Тут я ще раз нагадаю, що я не відправляв і не збирався відправляти ці фото в пресу, а також вважав, що якщо хтось побажає використовувати ці фотоматеріали, він запитає на це дозвіл і ту інформацію, яка знадобиться для публікації. Виправити ж ситуацію негайно я не зміг через те, що був в дорозі.

Приблизно в п'ятницю, коли посипалися вже неабиякі звинувачення в підробці, стомившись відволікатися від виконання поставленого мені завдання в АТО, я домовився з одним із учасників відомого звернення Сергієм Поліжакою, про те, що я готовий надати на їхню експертизу сирі файли (RAW) відразу після повернення до Києва. Ми домовилися на вівторок о 19.30 після відкриття виставки.

В цей же день нам вдалося не тільки потрапити в Широкине на місце зйомки, а й розшукати і взяти інтерв'ю у двох героїв цього знімка. Третій на жаль потрапив в госпіталь. Під час зйомки нам не дозволили виходити з-за паркана до місця вибуху, оскільки ця відкрита ділянка добре прострілюється. На підтвердження цього, під час зйомки нас двічі обстріляв снайпер, що добре чутно на записаному нами відео з учасниками кадру", - пише Муравський.

"Там же мені вдалося сфотографувати "знамениту" коляску, щоб дати відповіді на питання, що вона там робить. Справедливо вважаючи, що конфлікт вичерпаний і завершений, я був украй здивований тією поспішності, з якою з'явилася ця заява.

Виразно пояснити причину, з якої підписанти не дочекалися домовленої зустрічі для аналізу доказів Сергій мені не зміг, виправдовуючись, що це сталося не з його волі. При цьому ні з ким іншим у мене прямих контактів так і не було. Вчора я все ж показав той самий файл одному з дуже авторитетних фотографів Роману Ніколаєву, і в процесі, навіть вдалося відновити "сітку знімального дня" на моєму комп'ютері, що дуже мене обрадувало, оскільки є безперечним доказом, для будь-якого світового інформагентства", - розповів фотограф.

Муравський наполягає, що його скандальне фото з Широкиного не постановка - фото 1

Він також зазначив, що має аргументи, підкріплені словами військовослужбовців та військових експертів, щодо справжності вибуху, який потрапив на фото.

"Крім цього я знайшов фото, зроблені кількома годинами пізніше, на в'їзді в Широкине інспекторів ОБСЄ, які приїхали після обстрілу, що так само є підтвердженням того, що обстріл був", - наполягає фотограф.

"Але головний моє запитання, - хто і навіщо, буде під кулями робити таку постановку, як і раніше залишається без відповіді. Я вважаю, як і кілька іноземних видавництв, з якими я спілкувався з цього питання, що факти викладені мною вище, - більш ніж достатні. Тому продовжувати відповідати на нові звинувачення, буду тільки в формі судового позову, за завдання шкоди діловій репутації", - заявив Муравський.