Муфтіят Криму: Кримськотатарська мова на межі зникнення

У Духовному управлінні мусульман Криму і Севастополя відзначають проблему розвитку та збереження кримськотатарської мови

У зв'язку з чим, напередодні - 21 лютого в Міжнародний день рідної мови в Криму провели телемарафон за участю вчителів кримськотатарської мови, діячів культури і мистецтва, поетів, журналістів, громадських, релігійних та політичних діячів, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Для корінного мусульманського народу Криму - кримських татар цей день має особливе значення, так як мова народу знаходиться під загрозою зникнення", - йдеться в повідомленні.

У марафоні взяв участь муфтій Криму хаджі Еміралі Аблаєв, який вказав на необхідність розвитку кримськотатарської мови і закликав якомога частіше її використовувати в побуті.

"Це можливо тільки спільними зусиллями всього народу. Народ повинен говорити своєю рідною мовою, повинен використовувати її в своєму повсякденному житті, той же принцип стосується і релігії, звичаїв і традицій. Якщо ми не будемо використовувати свою рідну мову вдома, в мечеті, в суспільстві, тоді у цьому житті не буде смаку", - цитує прес-служба Управління муфтія.

У Криму після його анексії Росією навіть в національних школах дітей навчають російською мовою, кримськотатарські школи не укомплектовані ні навчальною літературою, ні підручниками. Це постійно відзначають в Меджлісі і кримськотатарські громадські організації.

З 1999 року з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО в усьому світі 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови як нагадування про необхідність сприяння розвитку багатонаціональності мовної культури, її різноманітності і багатомовності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme