МОЗ: Вірус Зіка Україні не загрожує

Переносники вірусу Зіка, комарі роду Aedes, не водяться на території України, тому небезпеки поширення вірусу в країні немає
Depo.Життя
29 січня 2016 05:38
ФОТО: depo.ua

Про це заявила начальник управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ризиків Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олена Фенюк, передає depo.ua з посиланням на прес-службу МОЗ.

При цьому вона нагадала, що отримати інфекцію можуть туристи, які будуть відпочивати за кордоном в екзотичних країнах.

"При необхідності перебування у таких країнах варто використовувати заходи захисту від комарів (репеленти, одяг з довгими рукавами, штани), намагатися уникати заболочених місць. У готелях не варто відкривати вікна, якщо вони не обладнані протимоскітними сітками. У випадку нездужання після повернення слід негайно звертатися до лікаря і повідомити про країну свого перебування", - йдеться у повідомленні.

У дорослої людини вірус Зіка викликає порівняно легке захворювання. Симптоми - гарячка, висип, почервоніння очей і біль в суглобах - тривають від кількох днів до тижня.

Водночас, як виявилось, захворювання викликає вроджені дефекти у дітей, які можуть призвести до порушень діяльності мозку і смерті. Особливу небезпеку вірус несе вагітним жінкам, у яких, як вважають експерти, він може спровокувати мікроцефалію плода, що призводить до формування у новонароджених зменшених розмірів голови і мозку.

Наразі вірус Зіка вважають невиліковним.

Нагадаємо, за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського центру з контролю і профілактики інфекційних захворювань, з квітня 2015 року в Бразилії, а потім і в інших країнах Південної Америки відзначається епідемічне поширення захворювання, викликаного вірусом Зіка.

Читайте також: Коли Україну вразить вірус Зіка

Більше актуальних новин читайте на