МОЗ перейнялося допомогою смертельно хворим

Міністерство охорони здоров'я має намір створити мережу центрів паліативної допомоги смертельно хворим людям
Depo.Життя
4 серпня 2016 10:55
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у проекті Стратегії розвитку паліативної допомоги в Україні на період до 2027 року, опублікований для громадського обговорення, передає depo.ua.

За розрахунками авторів , наразі в Україні потреба в паліативній допомозі задоволена лише на 15%.

"Кількість населення, що потребує паліативної допомоги, становить понад 600 тис. пацієнтів щорічно, члени їх сімей також вимагають супроводу і підтримки. Тобто щорічно,понад 1,5 млн людей", – йдеться в документі.

Автори стратегії відзначають, що зараз в Україні діють лише 2 центри паліативної допомоги, 7 хоспісів та понад 60 самостійних відділень паліативної допомоги, які в сукупності забезпечують доступ до 1500 стаціонарних паліативних ліжок, при рекомендованій Всесвітньою організацією охорони здоров'я потребі у 3500 місць.

Крім того, в Україні функціонує лише 7 виїзних служб надання паліативної допомоги на дому для дорослих і дітей.

Автори стратегії наголошують: щороку в Україні помирають близько 700 тис. людей, в тому числі понад 100 тис. – від онкологічних хвороб.

Стратегія передбачає, зокрема, розробку правових і організаційних механізмів, що стимулюють ефективну діяльність в сфері охорони здоров'я і забезпечують розвиток мережі паліативних установ охорони здоров'я.

Документом пропонується комплексно врегулювати організаційні основи надання паліативної допомоги на рівні відповідальних міністерств і відомств, до компетенції яких входять питання, пов'язані з наданням паліативної допомоги.

Згідно з проектом стратегії, що покриття витрат на розвиток паліативної допомоги буде здійснюватися, зокрема, за рахунок вже виділених відповідно до законодавства асигнувань для функціонування центральних органів виконавчої влади.

Також передбачається розвиток кадрових ресурсів для роботи стаціонарних і виїзних служб паліативної допомоги, створення системи мотивації та заохочення для залучення професіоналів, які надають паліативну допомогу, створення механізмів залучення позабюджетних коштів в систему такої допомоги.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя