Московські попи поскаржились в ООН, ЄС та ОБСЄ на "релігійні конфлікти" в Україні

Єпископ Баришівський Української православної церкви Московського патріархату Віктор (Коцаба) звернувся до офіціних представників Організації Об'єднаних Націй, Європейського союзу та ОБСЄ через нібито факти масових порушень прав людини в Україні та "реальну загрозу" ескалації релігійних конфліктів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу УПЦ МП.

За його словами, православних віруючих нібито б'ють, а священнослужителів УПЦ МП примушують переходити в нову українську церкву.

Зазначається, що до своєї заяви представник Московського патріархату додав "шокуючі кадри побиття віруючих і захоплення храмів".

Також єпископ поскаржився, що за українським законодавством УПЦ МП має перейменуватися, що нібито є втручанням у внутрішні справи церкви.

"Ми ніколи не заперечували наш духовний зв'язок з Руською Православною Церквою, від якої Українська Православна Церква отримала незалежність у всіх адміністративно-управлінських та фінансово-господарських питаннях відповідно до Томосу про незалежність і самостійність, дарованого нашій Церкві ще в 1990-му році", – сказав Віктор.

Єпископ назвав необґрунтованими звинувачення у "зв'язках з Москвою", "сепаратизмі" та "пропаганді руського міра".

Представник УПЦ МП попросив офіційних представників ООН, ЄС та ОБСЄ вплинути на події в Україні та закликав міжнародних журналістів, правозахисників та чиновників приїхати в Україну і "побачити на власні очі все, що відбувається".

Нагадаємо, 18 лютого СБУ звинуватила ФСБ в організації "церковних" провокацій на сході України без відома представників УПЦ МП.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна