ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Московські попи погрожують покарати архієреїв, які підуть на Об'єднавчий Собор

Українська православна церква Московського патріархату вирішила не брати участі в Об'єднавчому Соборі, а тих, хто туди піде, – покарає

Depo.Життя
19 листопада 2018 14:01
ФОТО: depo.ua

Про це заявивши митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, повідомляє Depo.ua з посиланням на Центр інформації УПЦ в Facebook.

"Нашою церквою було прийнято соборне рішення, яке є обов'язковим для виконання всіма вірними Українській православній церкві (МП). Це стосується і єпископату, і духовенства, і мирян. У цьому рішенні сказано конкретно, що брати участь у так званому "об'єднавчому соборі" ніхто з нас не може", – сказав він.

За словами Антонія, якщо це рішення порушать деякі єпископи, то це розцінять як "канонічне порушення".

"Все, що йде врозріз з канонічним правилам і тими рішеннями, які прийняті Українською православною церквою, буде розцінене як канонічне порушення, за яким йтиме відповідне дисциплінарне стягнення", – сказав Антоній.

На питання, в чому полягатиме дисциплінарне стягнення і чи може воно бути у вигляді заборони на служіння, митрополит УПЦ МП сказав: "Рішення прийме священний синод відповідно до церковних канонічних правил".

Нагадаємо, 15 листопада архієрею УПЦ МП, який не підписав рішення Собору щодо Томосу, погрожували інші архієреї.

Довідка: 13 листопада резидент України Петро Порошенко мав провести зустріч із єпископатом Московського патріарха в Україні (МПвУ).

Однак духовенство УПЦ МП зірвало зустріч президента з єпископами МП.

Водночас в Онуфрія заявили, що зустріч з попами УПЦ МП зірвав Порошенко.

Пізніше виявилося, що керівництво УПЦ МП збирало єпископат на свій Синод примусовими заходами.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя