Моряки ВМВ України: Ми завжди відчували дружнє плече кримськотатарського народу

У військових частинах та на кораблях Військово-морського флоту Збройних сил України пройшли жалобні заходи в зв'язку з 72-ми роковинами депортації кримських татар
Depo.Життя
18 травня 2016 12:31
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-служба командування українських ВМС України, передає depo.ua.

"Підтримку і дружнє плече кримськотатарського народу ми відчували практично з початку створення національного флоту. Становлення національних ВМС і облаштування кримськотатарського народу після його повернення на історичну батьківщину збіглося в часі, і, можливо, ще й цим пояснюється наша близькість по духу", - цитує прес-служба в.о. командувача флотом Ігоря Воронченко.

"Ми будемо завжди пам'ятати, що в 2014 році, під час блокування наших військових частин в ході анексії Російською Федерацією Криму саме кримські татари, ризикуючи життям і благополуччям, фактично, стали першими волонтерами", - додав він.

Він зазначив, що в українському флоті "ні на хвилину не сумніваються в тому, що Крим є і буде українським, і кримські татари будуть жити у вільній країні - Україні, на своїй рідній землі".

У середу, 18 травня - День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. Щорічно в цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ вислали за межі півострова в Середню Азію. Всього було депортовано понад 190 тисяч осіб.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя