Морський трибунал ООН визнав своє право розглянути суперечку щодо українських моряків

Постійно діючий трибунал, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, виніс рішення про наявність у себе права на розгляд суперечки України та Росії

Про це йдеться у рішенні трибуналу, яке оголошується в сьогодні, 25 травня, в Гамбурзі, повідомляє Depo.ua з посианням на "Європейську правду".

Рішення про наявність prima facie (попередньої) юрисдикції оголосив голова трибуналу, суддя Пак Чжин Хьон.

Це дає трибуналу право винести рішення про задоволення (або відхилення) вимог України негайно звільнити українських моряків.

Рішення, по суті, буде оголошене найближчим часом.

Зауважимо, що офіційний представник Росії був відсутній на слуханні. Також російська сторона відмовилася також надавати свої матеріали.

"Відсутність сторони суперечки не є перепоною для винесення рішення", - пояснив голова трибуналу.

Як відомо, сьогодні, 25 травня, Міжнародний трибунал з морського права у Гамбурзі оголосить своє рішення у справі України проти Росії щодо захоплених українських моряків та суден, яку розглядали два тижні тому.

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль вважає, що будь-які заходи, вжиті Міжнародним трибуналом, допоможуть звільнити моряків.

Також адвокат Полозов розповів, чому Росія відмовилась брати участь у Морському трибуналі.

25 травня в Києві на Майдан Незалежності люди вийшли на акцію, аби підтримати 24 українських моряків, які знаходяться у полоні РФ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна