Момо на зв'язку: Що то за страшилка, яка вбиває дітей

У світі - вже кілька випадків підліткових самогубств через інтернет-бота Момо. Програма вступає у контакт з дитиною, залякує її і спонукає накласти на себе руки. У серпні ж Момо дісталася і до України

Момо на зв'язку: Що то за страшилка…

Налякані пости батьки пишуть у соцмережах із початку серпня.

Коли ж 13-річна Софія Касьян з Кривого Рога попрощалася з друзями у СМС і викинулася з шостого поверху, навіть скептики повірили, що Момо - далеко не тільки медіавигадка. У телефоні дівчинки знайшли контакт зловіщого бота, а також ігри "Синій кит" і "Червона сова". Втім, за словами однолітків, саме про Момо дівчинка говорила останнім часом.

В результаті падіння дівчинка отримала черепно-мозкову травму, потрійний перелам хребта, її легені розірвало. На щастя, завдяки зусиллям медиків і допомозі небайдужих українців життя Софії вдалося врятувати.

Як з'ясувалося, дівчинка гарно вчилася і захоплювалася єдиноборствами. На її світлинах у соцмережах - нормальне життя українського підлітка, дипломи за перемоги у змаганнях.

У соцмережах заговорили про те, що від підступних онлайн-злочинців не застрахований ніхто...

На жаль, на сьогоднішній момент стало відомо про нову жертву гри. 15-річна дівчинка намагалася покінчити з собою у День знань, 1 вересня.

Інцидент стався в Шевченківському районі столиці. За словами лікарів, їхня пацієнтка наковталася таблеток снодійного, після чого в неї діагностували гостру реакцію на стрес. У бесіді з дівчинкою вдалося з'ясувати, що вона грала в "Момо". На цей час життя підлітка знаходиться поза небезпекою.

Скульптура, що стала вбивцею

Момо з'явилася кілька років тому в Південній Америці. Образ зловмисники потирили зі скульптури Link Factory "Птаха-Мати", яку показали на виставці "Галерея привидів III: Підземний світ".

Робота привернула увагу любителів жахіть, її зображення почали встановлювати на профілі у соцмережах, а також робити фотожаби за участі героїні.

А на початку липня у Facebook та WhatsApp з'явилися користувачі під іменем Момо, які закликали зв'язатися з ними за наданими номерами.

Влада Мексики почала бити на сполох. Наголошували: Момо - не просто розвага. Коли людина телефонує лякітливій мультяшці, програма зчитує дані з її смартфону. Як результат - викрадені паролі, а згодом і готівка.

Обсяги проблеми стали очевидні, коли 12-річна аргентинка повісилася у власному дворі. Її смерть зв'язали з Момо, листування з якою знайшли у смартфоні загиблої.

А кілька днів назад у Раджастані звела рахунки з життям ще одна 12-річна школярка, передають Times of India. Як стало відомо, дівчинка активно спілкувалася з програмою і виконувала її завдання. Але у передсмертній записці причиною вчинку назвала погані шкільні оцінки.

Ще одного індійця - 18-річного Маніша Саркі - знайшли мертвим у сараї. На стінах - графіті містичного характера, зокрема, - "Око диявола", пише The Sun. Рідні звинувачують у смерті хлопця кривавого бота. Мовляв, Саркі виконував завдання Момо, хоча останнім часом гра йому і набридла.

"Мій син був щирим, працелюбним та невинним. Він любив грати в комп'ютерні ігри", - каже мати загиблого хлопця.

Також на сьогодні стало відомо, що у департаменті Колумбії Сантандер, в муніципалітеті Барбоса розслідують два випадки загибелі дітей, які також пов'язують з суїцидальної грою "Момо". Спочатку був знайдений мертвим 16-річний хлопчик. Як саме він помер не повідомляється. А через 48 годин наклала на себе руки 12-річна дівчинка - вона повісилася в шафі у себе вдома. Відомо, що обидва вони грали в гру в додатку WhatsApp. За даними місцевої преси, підлітки були знайомі. І саме хлопчик підключив дівчинку до цієї гри незадовго до своєї смерті.

Між тим, образом Момо активно користуються відеоблогери.

Наприклад, ролик, в якому Селдеріна грає з бабусею Гренні у Момо-хованки, зібрало понад 92 тис. переглядів всього за один день.

І таких роликів - величезна кількість.

Психологи радять батькам не панікувати, але і не залишати проблему без уваги. Варто:

- Спокійно розповісти про феномен, уникаючи надмірних залякувань.

- Пояснити, що за зловіщою "істотою" стоять люди - це або шахраї, або ж люди зі схибленою психікою. Бажано розповісти, як працюють такі програми, навести інші приклади з адекватного життя.

- Звертати увагу на психологічний стан дитини. Якщо син або донька стали похмурими і небалакучими - це привід для дружньої розмови.

- Уникати непотрібних заборон, ставитися з розумінням до його чи її бажань та захоплень, поважати дитину як особистість. Адже пристрасть до страшилок на кшталт Момо - вияв підліткового протесту, спроба доторкнутися до забороненого і вийти з-під контролю.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme