Мода на спінери: Що за штуки прилипли до дівочих сосків і пальців нардепів

Пласкі колеса з трьома лопатями, які хутко вертяться на пальцях, замінили українським дітям покемонів. Та й не лише дітям. У парламенті нардепи залюбки розважаються новими іграшками

Мода на спінери: Що за штуки прилипли до…

"Чи можна серйозно говорити про ВР, якщо я бачив сьогодні в руках 5-ти депутатів спінери", - написав у Facebook Борислав Береза.

В коментах єхидно поцікавилися, чи не поділяє сам нардеп пристрасті інших парламентарів. Власне захоплення спінерами нардеп заперечив, зате визнав, що в його дітей такі іграшки є.

І це зовсім не дивно, адже наразі спінери – на кожному кроці. Ними розважаються пасажири на зупинках громадського транспорту, діти у дворах і клерки в офісах. "У нас є спінери", - хизується кожна крамничка на вулиці. Навіть на ринку посеред капусти і кабачків викладено одразу кілька варіантів іграшки.

За 60 грн можна придбати найпростішу і анонімну, 145 – 200 грн коштують доволі прості спінери, але вже в упаковках з написом antistress. А за 400-500 грн можна придбати справжній витвір промислового мистецтва – з магічними колами, підсвіткою і обіцянкою прикувати ваш погляд на кілька годин.

Пропонуємо розібратися, звідки взялися спінери, як вони працюють і що дають нашим дітям.

ДЕ ВОНИ ВЗЯЛИСЯ

Спінери побудовані доволі просто: вбудований в іграшку підшипник кидає виклик силі тертя, а форма лопатей підсилює ефект. В результаті слабенький поштовх заводить іграшку на кілька хвилин.

Що ж до авторства спінеру, є дві основні версії. Згідно з першою іграшку вигадала інженер-хімінг Кетрін Хеттінгер. Жінка страждала на автоімунне захворювання, яке викликає надмірну втому у м'язах, і не могла грати з донькою. Аби маля не нудилося, змайструвала прототип спіннера з паперу та скотчу. Потім Кетрін зробила ще кілька і продала їх на вуличних ярмарках. Аж потім виявилося, що досягти успіху непросто: магазини та іграшкові фабрики у Кетрін не вірили і її ідею запускати у масове виробництво не хотіли.

Прихильники другої версії наполягають, що винахід Хеттінгер - ну дуже далекий родич спінера, а справжній автор наразі модного аксесуару - Скот МакКоксері. У 2014-му чоловік створив іграшку, аби тамувати хвилювання перед зустрічами. Пізніше зробив кілька на продаж, але про авторське право не подбав. За спінери взялися кілька виробників одразу.

ПОПУЛЯРНІСТЬ СПІНЕРІВ

Вважається, що хода спінера по планеті розпочалася зі статті у Forbes, де його назвали "обов'язковою офісною іграшкою у 2017 році".

Умільці швидко заполонили соцмережі відео різноманітних трюків з новою іграшкою.

У травні спінери зайняли перші 20 позицій у рейтингу найбіль продаваних іграшок на Amazon.

Експерти прочать спінеру швидкий занепад, але наразі він залишається на піку популярності.

Віртуальний спінер запустив навіть Google. Якщо занести слово spinner у пошуковик, він видає відповідну картинку. А вертіти її можна за допомогою миші.

Нове відео з ефектними трюками набрало 16,5 млн переглядів за кілька днів.

Цікаво, що спінери крутять навіть тварини - звісно ж, не без людської допомоги.

5 млн переглядів набрало відео, у якому дівчина крутить спінери на сосках.

А ще - в Інтернеті купа майстер-класів, як змайструвати спінер самому, вдосконалити його та перетворити на щось інше.

ТЕРАПІЯ СПІНЕРАМИ

Експерти стверджують: спінери знижують рівень тривожності, допомагають зосередитися і будуть корисні, в тому числі, людям з розумовими та емоційними розладами.

В чому секрет іграшки Depo.ua спитав психотерапевта Марію Семенюк.

"На мою думку, спінер - це модернізована дзиґа. Спінер розвиває мілку моторику, яка, в свою чергу впливає на розвиток мовлення дитини. Діти, які знайомляться з речами, не лише дивлячись на них, але й торкаючих, глибше пізнають новий для них світ. Та й дорослим буде користь: гра зі спінером, як будь-яка робота руками, сприятиме покращенню розумових процесів", - зазначає Марія.

На її думку, іграшка стане в нагоді маленьким непосидючим дітям і тривожним дорослим.

"Монотонна маніпуляція предметами зазвичай заспокоює, тому ще одна користь новомодної іграшки - зняття напруги. Але це ситуативний ефект: не варто очікувати, що дуже активна дитина стане набігувати менше кілометрів навколо вас, а тривожний дорослий заспокоїться", - додає експертка.

Між тим W.A.T.C.H - організація, яка бореться зі шкідливими іграшками, починає піднімати тривогу. Мовляв, без нагляду маленьких дітей зі спінером залишати не можна - при падінні спінер може завдати шкоду малечі.

ФОТО: Facebook/spinnersukraine, Facebook/coolspiner

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme