Міжнародні юристи зайнялись кримською "справою 26 лютого"

Група юристів, що спеціалізуються на міжнародному праві, розглядають матеріали кримської справи про сутички 26 лютого
Depo.Життя
25 лютого 2016 16:24
ФОТО: depo.ua

Про це під час прес-конференції в Києві сказала юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Дар'я Свиридова, повідомляє depo.ua з посиланням на  Крим.Реалії.

"Українська Гельсінська спілка з прав людини ініціювала створення групи міжнародних експертів, юристів-міжнародників, які на сьогодні аналізують цю справу з точки зору міжнародного права про права людини. Однозначних відповідей на сьогодні немає, досить складна справа з точки зору юрисдикції та регулювання питань про свободу мирних зібрань", – розповіла Свиридова.

Місія, більшою мірою, має політичний вплив і, незважаючи на безліч правових проблеми, експерти відзначають хорошу перспективу.

"Для нашої групи дуже важливо фіксувати юридичну сторону цієї справи, оскільки для міжнародної громадськості для політичних зусиль ці правові висновки будуть служити фундаментом, на якому будуть будуватись подальші кроки, щоб цих людей звільнили і звинувачення були зняті", – зазначив правозахисник, експерт з питань міжнародних стандартів свободи мирних зібрань Володимир Яворський.

Нагадаємо, що 26 лютого 2014 року під будівлею Верховної Ради Криму відбулися сутички між сепаратистами та противниками анексії Криму. Після захоплення півострова Росією місцева влада масово переслідує активістів та журналістів, які на тій акції підтримували Україну, особливо – кримських татар.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя