Як проходять міжнародні військові навчання "Rapid Trident 2020" на Львівщині: Фоторепортаж

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочалися командно-штабні навчання "Rapid Trident 2020"

Як проходять міжнародні військові навчан…

Міноборони зазначає, що у Львівській області перебуватимуть близько 4 тисяч військовослужбовців із 9 країн. Під час занять на навчальних ділянках залучатимуть бронетехніку і проводитимуть навчальні стрільби зі стрілецької зброї, здійснюватимуть польоти гелікоптерів армійської авіації та літаків Повітряних сил Збройних Сил України.

"Rapid Trident" ("Швидкий тризуб") – це міжнародні військові навчання в рамках програми "Партнерство заради миру" за участю військовослужбовців країн НАТО. Метою є підготовка до спільних дій у складі багатонаціональних сил під час коаліційних операцій.

 "Rapid Trident" є  найбільшими в Україні спільними сухопутними навчаннями підрозділів ЗСУ та армійських підрозділів іноземних держав, які з 2006-го року традиційно проходять на Яворівському полігоні у Львівській області. Вони є кульмінацією щорічних багатонаціональних навчань, що засвідчують підтримку України з боку іноземних союзників та партнерів.

Вперше навчання "Rapid Trident" пройшли у 2006 році, коли президентом України був Віктор Ющенко, міністром оборони – Анатолій Гриценко, а країна вперше у своїй історії заявила про свої євроатлантичні наміри (за часів Кучми декларувалась багатовекторна політика, метою якої було догодити одночасно і НАТО, і Росії). Віктор Янукович який ще з передвиборчої кампанії не приховував своєї проросійської орієнтації, спільні з НАТО військові навчання "Rapid Trident" прикрити не наважився, хоч і намагався запросити до участі у них Росію.

Варто зазначити, що цьогорічні "Rapid Trident-2020" мали стати наймасштабнішими за останні роки, адже планувалося, що до участі у військових маневрах залучатимуться загалом близько 5 000 військовослужбовців з держав-членів НАТО та країн-партнерів. Однак COVID-19 вніс свої корективи, тож зараз військові радіють, що навчання взагалі відбуваються.

 

 

Почесний обов’язок підняти Прапор України на честь відкриття навчань дістав головний сержант одного з підрозділів окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, кавалер ордену "За мужність" ІІІ ступеня старший сержант Віталій Гарниш. Прапор Сполучених Штатів Америки піднімав капрал Джейкоб Берген з Національної Гвардії штату Іллінойс.

 

Як повідомив Міністр оборони України Андрій Таран, військові маневри "Rapid Trident 2020" відбуваються на виконання заходів річної національної програми Україна - НАТО та є продовженням імплементації комплексу заходів оборонної реформи в Україні.

 

Окрім України та США, у навчанні братимуть участь представники Великої Британії, Литви, Німеччини, Данії, Канади, Польщі, Румунії, командування НАТО, а також особовий склад LITPOLUKRBRIG – литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького. 

 

Вітчизняне угрупування, задіяне у міжнародному військовому навчанні, представлено військовослужбовцями однієї з мотопіхотних бригад оперативного командування "Південь" Сухопутних військ ЗС України, військовослужбовцям ДШВ ЗС України, Сил Спеціальних операцій. Крім того, силові структури України представлені зведеним підрозділом, до якого увійшли нацгвардійці, прикордонники, представники Національної поліції. Завдання із протидії терористичним загрозам відпрацьовуватимуть представники СБУ та Управління держохорони. Із цивільних  фахівців у навчанні братимуть участь представники Міжнародного комітету Червоного Хреста.

 

Одним із перших навчальних завдань, які відпрацювали учасники міжнародного військового навчання "Rapid Trident 2020", є ведення бойових дій в урбанізованій місцевості.

 

Навчальна ділянка "Бій у місті" – це справжнє місто у мініатюрі. Тут є одно-, дво- та триповерхові житлові споруди, будівлі адміністративного призначення, виробничі цехи, церква і ціла мережа підземних комунікацій. Така різноманітність необхідна для того, аби військовослужбовці навчились діяти у різних типах споруд, звикли правильно пересуватись, прикривати один одного та завчасно виявляти ворожі засідки.

 

Легкого штурму не вийшло, адже протидіяли бійцям мотопіхоти спеціально підготовлені бійці підрозділу позначення практичних дій противника, так званого OPFOR. Їхня специфіка – робити силові сценарії, що відпрацьовуються максимально непередбачуваними для підрозділів, що навчаються.

 

 

Завдання піхотинці виконували у декілька етапів: групи піхотинців на БРДМ із декількох сторін блокували район, де перебували умовні терористи. Спішившись, вони почали зачистку будинків і фактично одразу вступили у вогневий контакт із противником. З’явилися поранені, яких евакуював броньований медичний транспорт на базі гусеничного тягача МТЛБ. Виявивши декілька вогнищ супротиву, піхотинці викликали підкріплення та почали планомірну зачистку будівель.

Вогнем зі штатного стрілецького озброєння, а також кулеметів, встановлених на бронетехніці, ворогів було знищено.  У занятті використовувалось обладнання комплексів MILES. То ж після завершення інструктори та командири підрозділів, підбиваючи підсумки, визначили результативність ведення вогню кожного з учасників заняття. Можливості комплексів імітації двостороннього вогневого контакту дозволяють фіксувати та зберігати дані про влучність і кучність вогню кожного піхотинця.

 

 

Всього ж у 2020 році на території України заплановано проведення п'яти багатонаціональних навчань, а поза межами України – участь підрозділів ЗСУ в 10 багатонаціональних навчаннях. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme