Мінінфраструктури заявляє про загрозу припинення залізничних перевезень

Міністерство інфраструктури України заявляє про загрозу припинення залізничних перевезень
Depo.Життя
27 травня 2016 20:52
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства, передає depo.ua.

Як зазначається, МІУ занепокоєно ситуацією, яка склалася навколо постачання мастила для ПАТ "Укрзалізниця". Зокрема, ухвалою Господарського суду м. Києва було заборонено виконувати договір постачання мастила.

Як заявив перший заступник міністра інфраструктури України Євген Кравцов, через рішення суду на користь одного з учасників конкурсних торгів (ТОВ "Міроіл") галузь за кілька днів взагалі залишиться без мастила і не зможе здійснювати перевезення, у тому числі в зону АТО.

"Не можна ставити під загрозу зупинки діяльності цілої галузі, яка має стратегічне значення для держави...Тендер відбувся, договір із постачальником мастила для "Укрзалізниці" було укладено. А суддя Господарського суду Києва зупиняє дію цього договору, ставлячи під загрозу всі залізничні перевезення в Україні", - наголосив він.

За його словами, не всі компанії зацікавлені в прозорих ринкових умовах роботи, але позиція міністерства однозначна і непорушна: жодна компанія не може ставити під загрозу залізничні перевезення в Україні.

Він також повідомив, що "Укрзалізниця" для захисту галузі звернеться до Київського апеляційного господарського суду.

"Переможець торгів ТОВ "Трейд Коммодіті" був єдиним постачальником мастила, оскільки результати конкурсних торгів по трьох лотах, по яких переможцями стали інші два учасники торгів, 4 травня скасував Антимонопольний комітет України через скаргу все того ж учасника торгів - ТОВ "Міроіл", що звернувся до суду. Таким чином галузь залишилася без альтернативних постачальників мастила", - підкреслив він.

Також наголошується, що продукція, що поставляється за договором поставки від 11 травня, є стратегічно важливою для забезпечення безперебійної роботи всього залізничного транспорту, і, зокрема, проведення робіт щодо відновлення залізничних колій, які були знищені в ході проведення терористичних дій на Донбасі.

"Враховуючи ситуацію, що склалася на сході України, наслідки такого судового рішення вже через кілька днів ускладнять функціонування залізничного транспорту в зоні АТО", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МІУ прогнозує до 2025 збільшення обсягу вантажоперевезень по Дніпру в 3-4 рази.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя