Мирослав Скорик помер: ТОП-5 творів маестро, які знає весь світ

1 червня з життя пішов видатний український композитор Мирослав Скорик, твори якого були популярні не лише в Україні

Мирослав Скорик помер: ТОП-5 творів маес…

Depo.ua пропонує насолодитися музикою видатного українця.

Візитівка Мирослава Скорика – твір "Мелодія", який він написав до фільму "Високий перевал".

"Гуцульський триптих" – сюїта для симфонічного оркестру, створена на основі написаної Скориком музики до фільму Сергія Параджанова "Тіні забутих предків".

Концерт "Карпатський" був написаний у 1972-му році і зміг за недовгий час стати популярним у всьому світі завдяки використанню карпатського фольклору та традиційних мелодій.

Опера "Мойсей" була написана Мирославом Скориком у 2001-му на слова Івана Франка. Прем'єра була присвячена знаковому візиту Папи Римського Іоанна Павла ІІ до України.

Твір "Реквієм" вперше був виконаний у 1999-му році.

Довідка. Мирослав Скорик народився у 1938-му, 13-го липня, у Львові. Його батьки отримали освіту у Відні, а його бабуся була рідною сестрою видатної оперної співачки Соломії Крушельницької. Роки війни та післявоєнні роки стали для родини Скориків занадто складними: втрата рідних, репресії з боку уряду, заслання до Сибіру, тому родина майбутнього композитора змогла повернутися до Львова лише після смерті Сталіна.

Попри те, що батьки Мирослава не були професійними музикантами, вони любили грати на скрипці та піаніно, влаштовуючи музичні вечори. Скорик почав займатися у музичній школі з ранніх років. Після вступив до львівської консерваторії, де провчився 5 років. Сам Станіслав Людкевич викладав у майбутнього маестро теорію музики. Його дипломною роботою стала кантата "Весна" на вірші Франка. Згодом Мирослав навчався у аспірантурі Московської консерваторії у видатного композитора Дмитра Кабалевського. У 1964-му стає кандидатом мистецтвознавства.

З 66-го по 80-й викладає у Київській консерваторії. Багато гастролює. Значний час жив у США, згодом у Австралії, проте наприкінці 90-х повертається до України. В рідній країні він очолював  одну з кафедр київської консерваторії, був співголовою спілки композиторів України, керував Київським оперним театром та був членом журі багатьох міжнародних конкурсів.

Твори Скорика виконують у всьому світі, а сам він був не тільки знаним композитором, а й віртуозним піаністом.

Щодо стилістики його творів, то Мирослав Скорик був продовжувачем традиції львівської композиторської школи. Маестро блискуче поєднував класичне звучання творів із карпатським фольклором і львівським салонним стилем, а також сучасною поп-музикою, зокрема, джазом. Писав музику до таких фільмів: "Тіні забутих предків", "Жива вода", "Високий перевал" та інші.

Нагадаємо, Зеленський висловив співчуття у зв'язку із смертю композитора.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"