"Міняю туфлі на кіло гречки або рису": Як голодний Донбас обмінює останні речі на харчі

Поки бойовики гуляють по ресторанах і проводять кастинги для коханок, жителі окупованих територій, щоб не померти з голоду, обмінюють на харчі свої речі і навіть іграшки дітей

Валентина Емінова
Головний редактор
"Міняю туфлі на кіло гречки або рису": Я…

Журналісти Depo.ua вивчали, як жителі окупованого Донбасу намагаються вижити, обмінюючи речі на харчі

За повідомленнями "новороської" "преси" жити в Донецьку і Луганську стало легше та веселіше. Вони весело спростовують заяви про те, що пересічне населення голодує і зухвало розповідають, як в них все дешево.

Але одна справа – заяви, а інша – світлини і відео, де задокументовано реальні ціни окупованого Донбасу. Інколи вони вищі майже вполовину.

От ще про ціни. Порівняння цін на окупованій і вільній території Донеччини.

Ціни набагато вище не тільки за українські, а й за середні російські. Це підтверджує навіть "документ" окупаційного "уряду".

Роботи в "молодих республіках" нема, зарплатні і пенсії нижче, ніж в окупованому Криму, середньостатистичний пенсіонер отримує всього шість тисяч рублів.

Тож не дивно, що населення "республік" обмінює свої речі на найпростіші харчі – соняшникову олію, консерви, крупи і борошно.

На популярному сайті безкоштовних оголошень є розділ з обміном. Українці зазвичай обмінюються там дитячим одягом чи речами, які не підійшли за розміром. Колекціонери міняються іграшками з "кіндер-срюпризу", аксесуарами, косметикою, парфумами і посудом.

А в жителів Донбасу геть інші справи й забавки. Три роки тому вони обміняли свою Державу на химерні обіцянки російського світу. А тепер обмінюють власний одяг та іграшки своїх дітей, щоб не померти з голоду.

На деокупованих частинах Донбасу жити також непросто, але принаймні там волонтери привозять одяг і харчі, та й військові допомагають. От фото із звільненого від терористів Слов'янська - українські "карателі" роздають містянам їжу.

Фото: Твітер/@IgorZ_ua

Жителі окупованих територій для окупантів - не люди.

Так само йдуть справи в Луганській області. Ви можете сказати, що в Україні люди також продають на вулиці своє старе майно, і це дійсно так, але більшою частиною це пенсіонери. А на окупованих територіях це люди середьного віку, часто - молоді матері.

Пенсіонери ностальгують вже не за СРСР, а за часами, коли в Донецьку і Луганську "все було Україна".

"Для них усіх (йдеться про пенсіонерів, - ред) величезна мрія навіть не СРСР, а повернення до початку 2014, коли була можливість брати кредити, щось планувати і пристойно харчуватися. Не добре чи відмінно, а просто нормально. Це зараз зрозуміло, що тоді і було добре. Але стало зрозуміло це саме зараз, коли матеріальний стан катастрофічно погіршився", - пише видання "ОстроВ"

А Тим часом в "еліти ДНР" – світське життя.

Взагалі то в Донецьку і Луганську діють комендантські години: з 23: 00 до 05:00 з'являтися на вулиці не можна. Обмеження стосується і тусовщиків і тих, кому знадобилося, наприклад, в аптеку. А бойовиків не стосується. "Еліта ДНР" розважається в "Пиу Густо" і"Шахтар Плаза".

Ресторан "Шахтар Плаза", скріншот з сюжету "1+1"

У ресторані "Штальман", як повідомляють журналісти, гуляють "депутати ДНР" та інші "міністри" "молодої республіки".

Ресторан "Штальман"

"Тут право першого танцю - за людьми в уніформі, навіть якщо дівчина прийшла з кавалером. Сперечатися з ними тут вже давно не прийнято. Також новим господарям Донецька - тільки найкращі дівчата. Мало не щотижневі абсурдні конкурси краси тому підтвердження. Догодити солдатам з елітних батальйонів - головне правило тих, хто не хоче опинитися на "підвальчику", - повідомляють журналісти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme