UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Міносвіти назвало фейком скасування батьківських комітетів у школах

У Міністерстві освіти і науки спростовують інформацію деяких ЗМІ про скасування батьківських комітетів у школах

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу МОН.

"МОН не скасовувало і не може скасувати батьківські комітети", - наголосили у відомстві.

Як пояснюють у Міністерстві, МОН у межах своїх законних повноважень не мало і не має стосунку до створення чи не створення в закладах загальної середньої освіти органів батьківського самоврядування (батьківських комітетів), а накази про діяльність батьківських комітетів, що втратили чинність (№ 440 та 205), були складовою "старого" законодавства та за своєю правовою природою мали рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов'язкових норм. "До того ж, повноважень у Міністерства на врегулювання питань діяльності (прав чи обов'язків) батьківського чи учнівського самоврядування немає", - додали у відомстві.

Водночас у Міносвіти повідомили, що планують через закон змінити правила створення батьківських комітетів та їх взаємодії зі школою.

"Закон України "Про освіту" однозначно визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління закладом. Враховуючи, що вказаний закон є рамковим і стосується всіх складників освіти, необхідна імплементація його положень. Зокрема, у новому законі "Про загальну середню освіту" буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та її засновником (місцевими органами самоврядування). Міністерство вже працює над написанням відповідного закону та планує подати його на розгляд Верховної Ради цього року", - зазначається в повідомленні.

Однак на сьогодні, наголосили в МОН, рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів (як органів управління закладом) все ще приймає сам заклад на загальних зборах (конференції) трудового колективу. Через це наявність (відсутність) відповідних органів не залежить від бажання батьків або здобувачів освіти, і саме це має змінити новий закон "Про загальну середню освіту", підкреслили у міністерстві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"