ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мінкульт влаштував в Києво-Печерській лаврі інвентаризацію церковних цінностей

Міністерство культури проводить інвентаризацію церковних цінностей в Києво-Печерській лаврі

Depo.Життя
29 листопада 2018 13:38
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Української православної церкви Московського патріархату, передають Depo.ua з посиланням на Українські новини.

"З ініціативи Міністерства культури України було створено спеціальну комісію, до складу якої увійшли співробітники міністерства і Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Метою комісії є перевірка наявних церковних цінностей і святинь, які були передані Києво-Печерській лаврі, починаючи з 1988 року - з моменту відкриття монастиря після відродження ", - сказано в ньому.

Згідно з ним, 28 листопада комісія почала перевірку наявності мощей в ближніх і дальніх печерах Лаври.

У повідомленні зазначається, що робота комісії проходить під наглядом ченців, наглядачів печер і членів духовного собору.

Відзначається, що перевірка проводиться вперше за 30 років.

Нагадаємо, 28 листопада уряд повернув Почаївську лавру до складу Кременець-Почаївського заповідника.

27 листопада у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Вселенського патріархату, на якому мають ухвалити рішення про затвердження томосу про автокефалію для української православної церкви.

За даними ЗМІ, синод розпустив Західноєвропейський екзархат російських парафій в Європі.

Довідка: 11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

15 жовтня синод РПЦ у Мінську оголосив про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

4 листопада президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій в Стамбулі підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

5 листопада Вселенський патріарх Варфоломій закликав РПЦ змиритися з автокефалією української церкви.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя