Мінкульт проведе масштабну перевірку українських музеїв та бібліотек

Міністр культури Євген Нищук анонсував повну інвентаризацію у музейних фондах та бібліотеках
Depo.Життя
24 травня 2016 23:59
ФОТО: depo.ua

Про це міністр культури України Євген Нищук розповів в ефірі "24 каналу", передає depo.ua.

"Заклади, які опирались інвентаризації будуть змушені це зробити, адже почастішали випадки зникнення пам’яток з музеїв та бібліотек", - сказав Нищук.

Міністр нагадав про крадіжку "Апостола" з бібліотеки ім. Вернадського.

За його словами, наразі на базі Мінкульту сформували комітет, який складатиметься з представників різних органів. Саме на цей орган покладена відповідальність за інвентаризацію фондів.

Крім того, голова Мінкульту наголосив, що для правового запуску повної інвентаризації достатньо лише одноосібного рішення міністерства.

Нагадаємо, директор Національної бібліотеки ім. Вернадського Володимир Попик заявив про зникнення стародруку Апостол Івана Федорова. Пропажа була виявлена 10 травня.

Після цього Національна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом зникнення книги Апостол Івана Федорова.

Згодом у справі про викрадення стародруку Апостол з'явився підозрюваний.

Пізніше виявилося, що викрадена з фондів Національної бібліотеки України ім. Вернадського книга першодрукаря Івана Федорова є екземпляром не найдавнішої надрукованій на території України книги Діяння та послання апостольські 1574 року видання, а однією з найдавніших надрукованих на території Росії книг Діяння святих апостолів списана святим апостолом і євангелістом Лукою 1563-1564 рр. видання.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя