Мінкульт передав УПЦ КП "Малу Софію" під богослужіння всупереч заборонам ЮНЕСКО

Храм "Малої Софії" Національного заповідника "Софія Київська", збудований у XVIII сторіччі, віднині має діяти як звичайна церква
Depo.Життя
18 лютого 2016 18:09
ФОТО: depo.ua
Мінкульт передав УПЦ КП "Малу Софію" під богослужіння всупереч заборонам ЮНЕСКО
Мінкульт передав УПЦ КП "Малу Софію" під богослужіння всупереч заборонам ЮНЕСКО

Міністерство культури, після розгляду листа від прем`єра Арсенія Яценюка, передало пам’ятку архітектури у безоплатне користування Київського патріархату Української православної церкви, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Відповідний лист заступника міністра Юрія Зубка до директора заповідника Неллі Куковальської опублікував сайт Prostir.museum.

 

 Мінкульт передав УПЦ КП "Малу Софію" під богослужіння всупереч заборонам ЮНЕСКО - фото 1

 Лист заступника міністра Юрія Зубка

Заповідник "Софія Київська" діє як музей, перебуває під охороною ЮНЕСКО і є пам’яткою архітектури світового значення. Фахівці наголошують на тому, що Мінкульт своїм рішенням порушив умови передачі пам’ятки.

"Сьогодні збиратимемо голоси членів бюро і зробимо спільну заяву. Поки можу сказати одне: процедуру передачі пам’ятки порушено. Жоден відомство, посадовець не сміють так свавільно вирішувати долю пам’яток та тим більше втручатися у сферу, яка знаходиться під міжнародним патронатом, бо йдеться про об’єкт, який належить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Загальноприйнята практика передбачає прозорі процедури супроводу і підготовки подібних рішень", - прокоментував новину голова українського комітету зі збереження пам'яток ICOMOS Микола Яковина.

У Міністерстві культури коментувати своє рішення без офіційного запиту відмовились.

Храм "Малої (Теплої) Софії" не використовувався для богослужінь з 30-х років XX сторіччя. У радянські роки тут був відділ бібліотеки Академії наук. Після реставрації у 70-х роках тут розміщувалася музейна експозиція.

З 2010 року між УПЦ (КП) та УПЦ (МП) точилися суперечки за право проводити богослужіння на території заповідника.

Тоді науковці висловлювали думку, що пам’ятки такої цінності не можуть бути передані ні у власність, ні в користування релігійним організаціям, оскільки лише в музей здатен підтримувати потрібний температурний режим. Тож є загроза втратити пам’ятку.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя