Мінкульт передав УПЦ КП "Малу Софію" під богослужіння всупереч заборонам ЮНЕСКО

Храм "Малої Софії" Національного заповідника "Софія Київська", збудований у XVIII сторіччі, віднині має діяти як звичайна церква
Мінкульт передав УПЦ КП "Малу Софію" під богослужіння всупереч заборонам ЮНЕСКО
Мінкульт передав УПЦ КП "Малу Софію" під богослужіння всупереч заборонам ЮНЕСКО

Міністерство культури, після розгляду листа від прем`єра Арсенія Яценюка, передало пам’ятку архітектури у безоплатне користування Київського патріархату Української православної церкви, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Відповідний лист заступника міністра Юрія Зубка до директора заповідника Неллі Куковальської опублікував сайт Prostir.museum.

 

 Мінкульт передав УПЦ КП "Малу Софію" під богослужіння всупереч заборонам ЮНЕСКО - фото 1

 Лист заступника міністра Юрія Зубка

Заповідник "Софія Київська" діє як музей, перебуває під охороною ЮНЕСКО і є пам’яткою архітектури світового значення. Фахівці наголошують на тому, що Мінкульт своїм рішенням порушив умови передачі пам’ятки.

"Сьогодні збиратимемо голоси членів бюро і зробимо спільну заяву. Поки можу сказати одне: процедуру передачі пам’ятки порушено. Жоден відомство, посадовець не сміють так свавільно вирішувати долю пам’яток та тим більше втручатися у сферу, яка знаходиться під міжнародним патронатом, бо йдеться про об’єкт, який належить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Загальноприйнята практика передбачає прозорі процедури супроводу і підготовки подібних рішень", - прокоментував новину голова українського комітету зі збереження пам'яток ICOMOS Микола Яковина.

У Міністерстві культури коментувати своє рішення без офіційного запиту відмовились.

Храм "Малої (Теплої) Софії" не використовувався для богослужінь з 30-х років XX сторіччя. У радянські роки тут був відділ бібліотеки Академії наук. Після реставрації у 70-х роках тут розміщувалася музейна експозиція.

З 2010 року між УПЦ (КП) та УПЦ (МП) точилися суперечки за право проводити богослужіння на території заповідника.

Тоді науковці висловлювали думку, що пам’ятки такої цінності не можуть бути передані ні у власність, ні в користування релігійним організаціям, оскільки лише в музей здатен підтримувати потрібний температурний режим. Тож є загроза втратити пам’ятку.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя