Мінфін хоче зробити магістратуру вишів платною (ДОКУМЕНТ)

Міністерство фінансів України пропонує скасувати бюджетну форму навчання студентів у магістратурі у вищих навчальних закладах, залишивши виключно контрактну
Depo.Життя
2 вересня 2016 15:12
ФОТО: depo.ua

Відповідні рекомендації фінансового відомства Міністерству освіти та науки щодо розподілу видатків та надання кредитів загального фонду проекту державного бюджету на 2017 р. опублікували "Українські новини", передає depo.ua.

"З метою здійснення переходу на здобуття студентами освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр" виключно за контрактною формою навчання (за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб) при розрахунку граничних обсягів видатків на освіту на 2017 рік зменшено видатки по загальному фонду Міністерства культури в обсязі 1 785,5 тис. гривень, Міністерству освіти і науки – 159 687,6 тис. гривень, Міністерству фінансів – 1 699,5 тис. гривень", - йдеться в тексті документа.

Мінфін хоче зробити магістратуру вишів платною (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Також у рекомендаціях Мінфіну наголошується, що згідно з основними напрямами бюджетної політики на 2017 р. з метою підвищення адресності надання фінансової допомоги учням та студентам, враховуючи матеріальне становище при розрахунку граничних обсягів видатків на освіту на наступний рік, пропонується скоротити видатки на стипендії.

Мінфін хоче зробити магістратуру вишів платною (ДОКУМЕНТ) - фото 2

"Враховані видатки на забезпечення стипендіями лише учнів та студентів з числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів/інвалідів 1-3 груп, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до закону "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", аспірантам та докторантам", - наголошується в рекомендаціях.

Також, згідно з документом, передбачається зменшення по загальному фонду витрат на Міносвіти у зв'язку зі збільшенням співвідношення кількості студентів на одного викладача з 12 до 14 осіб.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки заявляє про перехід на нову систему виплати стипендій студентам з 2017 року. Міністр фінансів Олександр Данилюк впевнений у переході на нову систему виплати стипендій студентам з 2017 року.

 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя