Михайло Булгаков про життя, політику і любов: 11 цитат

Сьогодні виповнюється 129 років із дня народження видатного українського письменника Михайла Булгакова

Михайло Булгаков про життя, політику і л…

В історію літератури Булгаков увійшов не тільки геніальними сюжетами, але й блискучими фразами, багато з яких згодом стали безсмертними афоризмами. 

Depo.ua зібрав 11 цитат Булгакова, які актуальні і у наші часи. 

1. "О, очі - визначна річ. На кшталт барометра. Все видно - у кого велика посуха в душі, хто ні за що, ні про що може ткнути носом чобота в ребра, а хто сам всякого боїться"

2. "Наука ще не знає способів обертати звірів на людей"

3. "Ми говоримо з тобою різними мовами, як завжди. Але речі, про які ми говоримо, від цього не змінюються"

4. "Ніколи, навіть засинаючи, не буду гордовито бурмотіти про те, що мене нічим не здивуєш. Ні. І рік пройшов, пройде другий рік і буде настільки ж багатий на сюрпризи, як і перший ... Значить, потрібно покірно вчитися"

5. "Єдине, що властиве людям від народження, - це любов до самих себе. І мета життя кожної людини є щастя! З яких же елементів складається щастя? Тільки з двох, панове, тільки з двох: спокійна душа і здорове тіло. Про те, як зберегти здоров'я, вам скаже будь-який хороший лікар. А як досягти душевного спокою, скажу я вам: не робіть, діти мої, злочинів, не буде у вас ні каяття, ні жалю, а тільки вони роблять людей нещасними"

6. "Людина, яка бореться за власне існування, здатна на блискучі вчинки"

7. "Поки політика протистоїть культурі, письменник буде протистояти політиці"

8. "Терором нічого зробити не можна з твариною, на якому би ступені розвитку вона не стояла. Це я стверджував, стверджую і буду стверджувати. Вони даремно думають, що терор їм допоможе. Ні-с, ні-с, не допоможе, який би він не був: білий, червоний і навіть коричневий!"

9. "Той, хто правив землею, капелюхи ні перед ким ніколи, окрім як перед дамами, не знімав і до Мольєра, який вмирає, не прийшов би. І він дійсно не прийшов, як не прийшов і жоден принц. Той, хто правив землею, вважав безсмертним себе, але в цьому, я вважаю, помилявся. Він був смертним, як і всі, а отже - сліпим. Не будь він сліпим, він, може бути, і прийшов би, бо в майбутньому побачив би цікаві речі і, можливо, побажав би долучитися до дійсного безсмертя"

10. "Хто сказав тобі, що немає на світі справжньої, вірної, вічної любові? Хай відріжуть брехунові його мерзенний язик!"

11. "Той, хто любить, повинен розділяти долю того, кого він любить"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"