Мешканцям багатоповерхівок допоможуть захиститися від непродуманих дій влади у сфері ЖКГ, – "Наш край"

За ініціативи партії "Наш край" у Києві стартувала програма "Наш дім", яка допоможе мешканцям багатоповерхівок захиститися від змін у системі ЖКГ, спричинених непродуманими діями влади
Depo.Життя
16 червня 2016 14:11
ФОТО: depo.ua

У подальшому програма реалізуватиметься також в інших містах країни, повідомляють в прес-службі "Нашого краю".

"Ми допоможемо людям розібратись із законодавчими змінами у сфері ЖКГ, захистити власні квартири від маніпуляцій з боку міської влади, неякісного обслуговування та непосильних тарифів", – зазначив під час презентації програми співголова партії "Наш край" Олександр Мазурчак.

За його словами, у рамках програми "Наш дім" в чотирьох районах Києва вже працюють громадські приймальні, де кожен може отримати безкоштовну консультацію юриста чи експерта у сфері ЖКГ, а експерти програми проводять дворові інформаційні зустрічі з мешканцями багатоповерхівок та навчання керівників ОСББ і управителів будинків. Згодом програма буде поширена на інші міста України.

Водночас Олександр Мазурчак наголосив, що ухвалені цього тижня ВР зміни до закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" дають можливість міській владі в будь-який момент нав’язати управителів будинкам, в яких не створено об’єднання співвласників або не призначений управитель.

"Процедура конкурсу для вибору управителів місцевою владою досі не визначена. Змінами до закону на невизначений термін законсервовано ситуацію з ЖЕКами, які надають дорогі та неякісні послуги. Разом з тим, замість створення конкурентного ринку комунальних послуг з’являється черговий корумпований механізм нав’язування громадянам компаній, вигідних владі", – зазначив він.

Член політради партії "Наш край" Володимир Макеєнко наголосив, що держава вирішила перекласти на плечі людей тягар відповідальності та фінансових витрат за житловий фонд, який десятиліттями не ремонтувався та не відновлювався. "Зараз людей залишають віч-на-віч з проблемами, для вирішення яких вони роками сплачували комунальну плату. Це політика здирництва та обману, тому ми включились в процес захисту киян від свавілля влади", – повідомив він.

Спеціалісти програми "Наш дім" допомагають людям обрати форму управління будинками, створити ОСББ або призначити управителя. Також ініціативні мешканці мають змогу розібратися в юридичних та бухгалтерських механізмах роботи, у тонкощах процедури технічної оцінки стану будинків та прийняття їх на баланс об’єднань мешканців від ЖЕКів, вирахувати необхідний для будинку розмір квартплати, сформувати відносини з управителями та багато іншого.

Телефон безкоштовної гарячої лінії "Нашого краю": 0-800-218-004 з проблем ЖКГ.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя