Мережі лютують: МОН перетворює українок на росіянок

Ініціатива МОН повчити українців сімейним цінностям викликала хвилю обурення

Мережі лютують: МОН перетворює українок…

Любителі "скрєп" на Росії час від часу змушують цивілізований люд хапатися за голову.

Ініціативи заборонити онлайн-ігри, скасувати кримінальну відповідальність за насильство в сім'ї,  заборона усиновлення дітей іноземцями і навіть заборона на продаж мереживних трусів росіянам не до вподоби, але "скрєпна" політика триває. 

"Повага до чоловіка, авторитет в сім'ї - це обов'язково. Ми, жінки, слабкі створення, нам все можна. Ми там не ображаємося, навіть коли, бачите, б'ють, б'є чоловік свою дружину - такої образи немає, як якщо образити, принизити чоловіка. Чоловіка принижувати не можна", - заявила сенатор і голова комітету з питань сім'ї Держдуми Олена Мізуліна. 

Українці, звісно, підняли одіозного політика на кпини і зітхнули з полегшенням, що весь цей маразм відбувається не у нас. 

Втім, схоже, зітхнули зарано. "Скрєпний" вірус виявився заразний і перелетів через кордон. В Україні також взялися за "добре і вічне". 

Наразі соцмережі активно обурюються курсу з "Сімейних цінностей", який МОН рекомендує запровадити у школах в якості факультативу, або курсу на вибір. 

Нагадаємо, відповідний лист за підписом заступника міністра Павла Хобзея регіональні департаменти освіти отримали цього тижня. 

В листі посилаються на "Постанову Верховної Ради від 8 грудня 2015 го "Про рекомендації парламентських слухань на тему "Сімейна політика України - цілі і завдання".

До курсу продумані і підручники. Один з них -"Сімейні цінності" для учнів 8-9 класів, перевидане у Івано-Франківську у 20140-му - вже поставив Інтернет на вуха. 

Для розуміння - кілька цитат з посібника:

"Жінка повинна з любов'ю подавати чай, і готувати їжу, і продумувати сімейне дозвілля... Якщо жінка хоче, то може ще й працювати, але так, щоб робота була творчою і допомагала їй розкривати свої жіночі якості"

"Якщо для чоловіка однією з найважливіших якостей є відповідальність, то для жінки – стан любові, в якому вона перебуває, адже жінка – це і є любов, вона – берегиня сім’ї й домашнього вогнища"

"Завдання жінки полягає в тому, щоб подобатися чоловікові, і саме тому вона повинна намагатися бути привабливою для нього"

"У той же час і вчителям, і батькам важливо усвідомлювати значущість формування статево-рольової поведінки дітей, підлітків, юнаків і дівчат. Сьогодні ми маємо суспільство "мужніх жінок" і "жіночних чоловіків" із серйозними наслідками в усіх сферах життя. Це і зниження статусу інституту сім’ї, і все більший розвиток гомосексуальних відносин, і складнощі у  вихованні дітей, і збільшення захворюваності, злочинності"

"Величезну роль у розкритті жіночності відіграє лагідність (кротость, доброзичливість, добродушність, повага до чоловіка – не плутати з покірністю!), що ґрунтується на мудрості, розумінні жінкою своєї суті, свого призначення у творенні життя і в житті чоловіка. Лагідність – це вміння творити життя в стані любові"

"Принижені жінки революційним шляхом домоглися рівності, в результаті чого втратили цю чудову якість, а з нею й жіночність. Лагідність – це особлива жіноча якість! Справжня жінка ніколи не сперечається, не доводить, не намагається управляти ситуацією"

"Сила, витривалість, хоробрість, мужність, цілеспрямованість тощо не є жіночими якостями. Грація, загадковість, кокетство і т. д. – не є чоловічими"

Згідно з підручником, вчітелю бажано наголосити, що дівчатам необхідно постійно розвивати в собі ряд якостей, особливо якщо вони хочуть бачити поряд із собою справжнього "принца на білому коні". В переліку "суто жіночі якості" - "веселість, вміння дарувати, ласкавість, леді, вміння створювати затишок". 

Користувачі називають ініціативу такого курсу "постсовком" і відмовляються вірити, що це правда. 

Мережі лютують: МОН перетворює українок на росіянок - фото 1

Мережі лютують: МОН перетворює українок на росіянок - фото 2

Мережі лютують: МОН перетворює українок на росіянок - фото 2

Мережі лютують: МОН перетворює українок на росіянок - фото 3

Мережі лютують: МОН перетворює українок на росіянок - фото 1

"Ви розумієте? Ці ушльопки з МОНу вирішили, що бюджетні гроші можна витрачати на всяку х*єту, яка потрібна тільки старим поборникам традиційних цінностей і їх малолітнім послідовникам. Тобто у нас є зайві гроші, у школярів і вчителів зайвий час, щоб робити вигляд, що вивчають "традиційну сім'ю"?" - зауважує Володимир Борисюк. 

Звісно ж, відгуки прогнозовані - видається, що МОН вирішило спеціально позлити українців чи то, як наразі прийнято говорити, прагне відволікти увагу від більш серйозних питань. Наприклад, від проекту закону "Про освіту", який останній місяць гаряче обговорюють. 

Або ж, інший, "казковий" варіант: МОН так рішуче крокувало в Європу, що схибило на перехресті і випадково впало у пастку російських скрєп. Ті ж так скріпили, що так просто не вирватися. 

Насправді, адекватні матеріали з гендерних питань в Україні існують - наприклад, на освітній платформі Prometheus викладено онлайн-курс "Жінки та чоловіки: гендер для всіх" від доцента кафедри доцент кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Тамари Марценюк. 

"В українському суспільстві зарплата жінок, у середньому, на 30% менша від зарплати чоловіків! Ще й досі в Україні існує список із кількох сотень професій, заборонених для жінок! А в деяких сферах дискриміновані саме українські чоловіки! Цікаві питання, шокуючі факти, професійні відповіді. Наш онлайн курс "Жінки та чоловіки: гендер для всіх" для небайдужих лідерів думок проєвропейської України", - вже у преамбулі відчуваються адекватні інтонації. 

Ті самі проблеми зауважують у щорічному міжнародному звіті Світового економічного форуму The Global Gender Gap Report (Загальний звіт щодо соціального розриву між статями - ред.). Стверджується, що за останній рік гендерний розрив у сфері працевлаштування в Україні зменшився для юристів, чиновників і керівників компаній. Втім, досягнення не видаються надто райдужними, адже сумарний прибуток жінок у порівнянні в доходом чоловіків у країні знизився. Та й працевлаштованих жінок стало менше. 

Втім, вирішувати подібні проблеми МОН не поспішає, натомість пропонуючи зануритись у "лагідну" маячню, яка ризикує ще більше посилити проблему. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme