Ментальні бар'єри та онлайн-опитування: Чому Олені Зеленській радять серйозно поговорити із чоловіком

Перша леді України Олена Зеленська ініціювала онлайн-проєкт "розмова про безбар’єрність"– опитування, присвячене людям, які постійно живуть з якимись обмеженнями

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Ментальні бар'єри та онлайн-опитування:…

 

 

"Під час карантину мільйони людей отримали досвід повної або часткової ізоляції. Ми всі відчули бар’єри. По суті, навіть не усвідомлюючи цього, ми всі одночасно взяли участь у соціальному експерименті — як у нашому суспільстві, у наших містах і селах жити людям з обмеженою мобільністю, ментальними та фізичними відмінностями", — каже Зеленська.

Аби привернути увагу до тих, хто живе із бар’єрами постійно, а не лише в умовах карантину, Зеленська ініціювала онлайн-опитування, що триватиме 2 місяці: цьому опитуванні кожен може відповісти на 7 запитань про те, з якими бар’єрами він стикається.  Мовляв, відповіді українців допоможуть визначити, які саме бар’єри вони вважають найбільшими, а в подальшому — розробити план дій для їхнього усунення.

Журналісти Depo.ua розповідають про питання "великої розмови", реакцію суспільства на ініціативу Зеленської у мережі та корисні ініціативи перших леді інших країн під час карантину.

Плюсика - під кожним пунктом

Питання у тесті – прості і узагальнені, і, ймовірно, майже будь-який громадянин України зможе поставити ствердні плюсики під усіма відповідями, а отже, будь-які об’єктивні оцінки, виходячи із такого опитування, навряд чи можна буде зробити.

Перегляньте перелік питань та відповідей:

На щастя, для більшої конкретики є графа "власна відповідь".

Хоча заявлена мета проєкту –привернути увагу до людей, які постійно стикаються із обмеженнями, зокрема маломобільних груп населення, ефективність його здається сумнівною.

В Україні чимало організацій займаються проблематикою доступності – як освіти, дотримання прав, так і доступності просторів. Відповіді на питання про те, що потрібно, аби максимально усунути проблеми – від законодавчих актів, до архітектурних планів та соціальних проєктів, покликаних привертати увагу громадськості – теж є.

Немає – якісної політики держави з облаштування максимально комфортного для усіх простору. Якісної соціальної політики, яка б дозволила маломобільним групам населення та людям із іншими обмеженнями бути більш соціально активними, та, головне – почуватися захищеними у власній країні.

На цьому фоні ініціатива Зеленської може здатися громадськості не більше, ніж "карантинним" піар-ходом. А крім цього, таке опитування під час карантину, з усіма його обмеженнями, виглядає як заклик, мовляв, погляньте - вам зараз важко, але є люди, яким так важко завжди. Можливо, це суб'єктивне припущення, але казати комусь, що іншим гірше ніж тобі, тому не жалійся - це маніпуляція і знецінення почуттів іншої людини.

Ментальний бар’єр Зеленського

Тим часом, під дописом про проєкт Олени Зеленської у соціальних мережах, зокрема на Facebook, з'явилися десятки коментарів. Для розгляду ми обрали лише найпопулярніші. 

Так, першій леді України почали радити, першочергово, звернути увагу на "ментальні бар’єри її чоловіка, який не знає як то – жити українцем".

У коментарях Зеленську лагідно попросили "поговорити вдома з чоловіком" аби той "позбавився своїх малороських комплексів", здолав "бар’єрну ментальність щодо того, хто ж саме стріляє на Донбасі та хто насправді винен у трагедії в Одесі".

Також у коментарях звернули увагу на те, що гроші, вкинуті у проєкт, можна було б спрямувати на допомогу лікарням чи у зону ООС.

Ще одна коментаторка зазначила, що сходи Національного художнього музею в урядовому кварталі, на яких Зеленська і знімалася у відеозаписі, знаходяться у жахливому стані. І держкошти з даної ініціативи було б доцільніше спрямувати хоча б на їх ремонт.

Звісно, позитивні коментарі теж були – втім, замість якісної оцінки вони здебільшого містили побажання на кшталт "Най вас із президентом бог береже", "будьте опорою для чоловіка" та "нікого не слухайте".

 А в той час інші перші леді...

Нас зацікавило, чим у часи карантину займаються перші леді інших держав – запускають онлайн-опитування, чи спрямовують свої сили деінде.

Так, Меланія Трамп, перша леді США, наприкінці квітня надіслала в американські лікарні, які приймають людей із симптомами COVID-19, пакунки медичної допомоги. Пакети медичної допомоги та подарунки були доставлені 24 квітня у лікарні Нью-Йорка, Массачусетса, Пенсильванії, Луїзіани, Флориди, Огайо, Теннесі, Техасу, Делаверу, Невади та округу Колумбія, повідомляє Kalb.

"Медичне співтовариство бореться за захист здоров'я американського народу", - сказала перша леді в повідомленні. "Пакети - це лише невеликий знак моєї вдячності за їх мужність та лідерську позицію у часи, коли це потрібно".

Крім того, Меланія зайнялася організацією доставки обідів для медичного персоналу та пацієнтів лікувального пансіонату для хворих дітей (Children's Inn) при Національних інститутах здоров'я (нагадаємо, в нас годуванням медиків вирішив зайнятися Тищенко).

Читайте також - Руками, вимитими в унітазі, готує для лікарів: Як Тищенко намагається врятувати свій імідж після скандалу з "Велюром"

Вона також залучена у соціальні кампанії та публікує на своїй сторінці у Facebook відеоролики на підтримку медиків та нагадуваннями про те, як максимально убезпечити себе від зараженя коронавірусом.

Тим часом перша леді Зімбабве Аусілія Мнангагва через Фонд "Ангел надії" ініцювала надання родинам, де були підтверджені випадки COVID-19, портативних ванних кімнатт, туалетів та санітарних засобів. 

Втім, загалом про велику благодійну діяльність перших леді під час карантину майже не чутно: вони беруть участь в акціях на підтримку медиків, а у заголовки новин потрапляють здебільшого через те, що захворіли на коронавірус.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme