Медики знайшли клітини, які здатні відновити череп

Вчені з Рочестерського університету виявили стовбурові клітини, які можуть реконструювати кістки лицьового відділу черепа і черепну коробку мишей
Depo.Життя
1 лютого 2016 16:36
ФОТО: depo.ua

Учені з медичного центру Рочестерського університету виявили стовбурові клітини, які можуть реконструювати кістки лицьового відділу черепа і черепну коробку мишей. Дослідження було опубліковане в журналі Nature Communications, повідомляє depo.ua.

Протягом декількох років група дослідників вивчала функції гена Axin2 - клітин, структура яких нагадує протеїн. Зокрема, вчених зацікавила його роль в утворенні кісткової тканини і її регенерації. Експеримент показав, що стовбурові клітини, які відповідають за формування черепа, містяться в клітинах Axin2.

Крім того, лабораторні тести, за допомогою яких виявили стовбурові клітини, можуть бути корисні для пошуку кісткових захворювань, викликаних аномаліями цих клітин.

Відкриття несе особливо важливе значення для лікування такої хвороби, як краніосиностозу - рідкісної черепної патології у дітей, яка призводить до затримок у розвитку та підвищення внутрішньочерепного тиску.

Вчені також підтвердили, що за регенерацію різних тканин і частин тіла відповідають різні групи стовбурових клітин.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя