Медики розповіли про негативний вплив офісної роботи на здоров'ї

Медики з усього світу розповіли, якої шкоди психологічному та фізичному здоров'ю несе робота в офісі

Стрес, понаднормова робота і малорухливий спосіб життя віднімають частину життя, в буквальному сенсі, впевнені фахівці. І справа не тільки у шкідливих перекусах, великому обсязі роботи або погано провітрюваному приміщенні, оскільки завдати шкоди здоров'ю можуть найрізноманітніші чинники, повідомляє depo.ua з посиланням на Tech Insider.

Сидячий спосіб життя

Тривале сидіння дуже негативно позначається на здоров'ї і може привести не тільки до частих болей у тілі, але й до ранньої смерті. Такі люди мають підвищений ризик розвитку захворювань опорно-рухового апарату, ожиріння, діабету, раку або серцевої недостатності, незалежно від регулярного відвідування спортивних секцій. Щоб знизити негативний вплив сидячого способу життя, медики радять регулярно міняти позицію і два рази на годину робити зарядку.

Згорблена спина

Більшість людей не тримають поставу під час сидіння, тому рекомендується вдатися до спеціальних пристроїв, які допомагають тримати спину рівною. В іншому випадку можна заробити цілий ряд хронічних захворювань, включаючи артрит та бурсит.

Використання столу з біговою доріжкою

Незважаючи на те, що постійна ходьба знижує ризик розвитку ожиріння або захворювань серця, це негативно відображається на якості виконаної роботи і знижує працездатність.

Пропуск сніданку

Завантажений образ життя часто не дає можливості нормально поснідати. Регулярна відмова від сніданку або прийом їжі на швидку руку може викликати перманентний стан стресу і порушення метаболізму. Крім того, це може стати причиною розвитку ожиріння та захворювань серця.

Фаст-фуд на обід

Часте вживання шкідливої їжі принесе шкоду не тільки травленню, але і може викликати проблеми серця через високий вміст шкідливих жирів.

Регулярна маятникова міграція

Більшість людей живуть далеко від робочого місця, тому, щоб дістатися вчасно, слід виїжджати за годину-півтори. Дослідження показують, що такий спосіб життя може привести до порушень сну, підвищення рівня холестерину і навіть депресії. Більш того, пересування громадським транспортом у годину пік знижує рівень задоволеності життям.

Мотиваційні зустрічі

Щоб зацікавити своїх працівників і згуртувати колектив великі компанії часто влаштовують мотиваційні зустрічі. Але дослідження показують, що змушуючи людей думати позитивно про що-небудь, компанії тільки підсилюють в працівниках почуття незадоволеністю життя і депресію.

Забруднене повітря приміщення

Мало хто знає, але найчастіше повітря в приміщенні більш забруднене, ніж на вулиці, незважаючи на кількість машин і відходи підприємств. Всесвітня організація охорони здоров'я запровадила таке поняття, як синдром хворого будинку, який позначає погане повітря офісу, що складається з патогенних бактерій, токсичних випарів або спор цвілі.

Частий контакт з принтером

Якщо регулярно не міняти фільтри, то частий контакт з копіювальною машиною може призвести до болю в грудях. Навіть лазерні принтери випускають частинки чорнила, які можуть осісти в легенях і потрапити в кров, що призведе до різних захворювань.

Робочий день тривалістю понад десять годин

Європейська асоціація охорони здоров'я виявила, що регулярна робота впродовж більше десяти годин на 60 відсотків підвищує ризик серцевого нападу.

Нестерпний начальник

Шведські медики прийшли до висновку, що постійний стрес, у якому перебувають працівники через нестерпного начальника, призводить до серцевих захворювань, ожиріння і депресії.

Понаднормова робота

Англійські медики стверджують, що додаткові робочі години у вечірній час можуть викликати діабет, ожиріння, рак і захворювання серця. У таких людей спостерігається зниження рівня гормону лептину, що відповідає за відчуття голоду, і підвищення рівня гормону стресу.

Недолік сонячного світла

Як розповідають фахівці, недолік сонячного світла не тільки призводить до блідості, але і негативно позначається на біологічних ритмах. Це може спричинити за собою проблеми зі сном і концентрацією.

Брудна клавіатура

За словами мікробіологів, на клавіатурі міститься величезна кількість бактерій, включаючи кишкову паличку та стафілокок, які викликають різні харчові захворювання.

Постійний набір тексту

Як пояснюють медики, через постійну роботу з клавіатурою, може розвинутися синдром зап'ястного каналу, який супроводжується болем і онімінням пальців. Також, може призвести до хронічних болів у зап'ястях.

Мишка знаходиться в одному положенні

Якщо зберігати мишку, а відповідно і руку в одному і тому ж положенні протягом дня, це може викликати болі в суглобах, які можуть стати хронічними.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme