Медичний прорив: В Ізраїлі провели унікальну операцію на уражених раком легенях

В Ізраїлі в лікарні Бейлінсон вперше пацієнт з раком легень переніс операцію, під час якої була відокремлена вся його ліва легеня, вилучена з тіла, видалена ракова пухлина, а потім здорова легеня повернулися в його тіло

У пацієнта, якому вже 40 років, була ракова пухлина, яка врешті перекрила магістральний дихальний шлях у лівій легені, що призвело до його колапсу, передає Depo.ua з посиланням на Jewish Business News.

Спочатку лікарі думали, що не буде іншого вибору, окрім як назавжди видалити пошкоджену частину його легень, як це зазвичай робиться в таких випадках, що піддасть пацієнта серйозним ризикам, поки лікарня не знайде йому легені донора для трансплантації.

Однак за допомогою цій новій формі хірургії немає необхідності чекати пересадки органу, і, в разі успіху, це також може дозволити пацієнтові повернутися до звичайного життя без шкоди хіміотерапії або променевої терапії.

Таким чином, "очищення" людських органів від пухлин знаходиться на ранній стадії, і хірурги заявили, що в деяких випадках це може змінити лікування раку повсюдно, позбавляючи від необхідності трансплантації легенів.

"Якби ми просто вирізали легеню і очікували пересадки, стан пацієнта як і раніше був би небезпечним для життя", - сказав доктор Юрій Файшовіц, директор відділення кардіоторакальної хірургії в Бейлінсоні.

Щоб врятувати життя пацієнта, його лікарі запропонували цей новий можливий варіант; щоб видалити пошкоджену легеню з його тіла, вирізати пухлину і повернути її назад в своє тіло. Слід зазначити, що видалення легені з організму і її повна пересадка - це процедура, яка була проведена лише кілька разів в світі і одна з найскладніших в світі медицини.

Після довгих обговорень складна операція відбулася минулого тижня. До цієї процедури була підготовлена ​​велика команда хірургів, анестезіологів, медсестер і техніків, які брали участь в операції.

Під час операції пацієнт дихав через свою здорову праву легеню, яка продовжувала функціонувати, в той час як хірурги відрізали хвору, очистили її від пухлини і повторно надули легеневу тканину, щоб перевірити, чи функціонує вона. "Поки ми її роздмухували, ми побачили, що верхня частина легені залишалася здоровою, - пояснює Фаішовіц, - тому ми змогли перенести її назад".

Коли легеню було з'єднано з тілом, кровоносні судини і бронхи також перепідключитися, як при трансплантації легені, і грудна клітина була зашита. Після госпіталізації у відділення інтенсивної терапії, пацієнт почав реабілітаційну процедуру, і його стан зараз дуже добрий.

Рак легенів є одним з найбільш смертоносних ракових захворювань. У багатьох випадках пацієнти повинні роками чекати трансплантації легені, тим часом як їхній стан в середньому погіршується. Для деяких людей ця нова операція може дати надію на повне вилікування від цієї хвороби.

"Новий метод може змінити те, як лікують рак в світі", - каже професор Дан Арав, директор відділення серця і грудей в Бейлінсон, який проводив операцію разом з доктором Фейсшовіцем. - У деяких випадках відбувається розвиток наукового мислення. В даний час було доведено, що ця ідея ефективна при раку легень і може згодом застосовуватися до інших органів і інших форм раку".

Нагадаэмо, у лікарні Королівського коледжу Лондона 53-річна скрипалька симфонічного оркестру британського острова Уайт Дагмар Тернер грала на скрипці під час операції з видалення пухлини мозку

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme