ЗМІ закликали Зеленського дати прес-конференцію до 19 квітня

Представники низки ЗМІ та медійних організацій, об'єднані в Медіарух "Медіа за усвідомлений вибір", опублікували відкрите звернення до кандидата в президенти України Володимира Зеленського із закликом вийти на прес-конференцію не пізніше 18 квітня (до дня дебатів)

Про це йдеться у відкритому зверненні Медіаруху, опублікованому на сайті "Детектор медіа", інформує Depo.ua.

"Ми звертаємося до вас із проханням виявити повагу до журналістів та громадянського суспільства, яке було локомотивом всіх реформ в країні після Революції гідності. Закликаємо вас не наслідувати негативні практики ігнорування запитів медіа, які, на жаль, також мали місце протягом минулих 5-ти років, та провести прес-конференцію для ЗМІ до офіційної дати дебатів (не пізніше 18 квітня), щоб забезпечити діалог з представниками медіа зокрема та українцями загалом", - йдеться у зверненні до Зеленського.

У Медіарусі зазначають, що до цього кандидат спілкувався переважно відеороликами через свої інстаграм та ютуб-канал. Проте медійна спільнота та громадянське суспільство мають запитання щодо бачення кандидатом подальшого розвитку країни, а також відкритості й готовності бути підзвітним суспільству, яке обирає Президента України.

"Наш професійний обов’язок як журналістів – доносити суспільно-важливу інформацію до громадян вчасно та в повному обсязі. Оскільки ви ігноруєте наші запити і прохання про інтерв'ю, ми не можемо виконувати функції, покладені на нас суспільством, у повному обсязі. Медійна спільнота та громадянське суспільство мають низку запитань щодо вашого бачення подальшого розвитку країни, а також вашої відкритості і готовності бути підзвітним суспільству, яке вас обирає. Наші читачі, глядачі та слухачі теж ставлять запитання, на які ми не можемо дати відповіді, оскільки жодного разу не спілкувалися з вами напряму", - наголошується у зверненні.

Представники Медіаруху сподіваються, що Зеленський відгукнеться на їхнє зверення і доведе, що принципи відкритості та прозорості, які він декларує, - це не порожні слова та передвиборчі гасла.

Відкрите звернення підписали Медіарух "Медіа за усвідомлений вибір", UA:Перший (НСТУ), Українське радіо (НСТУ), Громадське радіо, Інформаційне агентство "Укрінформ", Liga.net, Громадське телебачення Донбасу, "Новое время", Радіо НВ, Український тиждень, Opinion, "Детектор медіа", Інститут масової інформації, Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, Інститут розвитку регіональної преси, Інтерньюз-Україна, Фундація "Суспільність", Український кризовий медіацентр, Асоціація української преси, Інформаційна кампанія "По той бік новин".

Нагадаємо, 14 квітня шоумен та кандидат на пост президента України Володимир Зеленський не з'явився на НСК "Олімпійський" на дебати.

Після цього президент України Петро Порошенко вкотре запросив шоумена Володимира Зеленського на дебати - 15 квітня в ефірі каналу ICTV.

Проте замість Зеленського на дебати з Порошенком в ефірі телеканалу ICTV прийшов його радник Олександр Данилюк.

Як відомо, 10 квітня до НСК "Олімпійський" від представника Порошенка надійшов запит на проведення дебатів 14 та 19 квітня 2019 року, а від представника Зеленського – на 19 квітня.

11 квітня президент України Петро Порошенко під час виступу у передачі "Право на владу" на телеканалі "1+1" запросив на ефір подебатувати свого конкурента у другому турі виборів Володимира Зеленського.

Проте Зеленський по-хамськи подебатував із Порошенком у телефонному режимі - постійно перебивав, не даючи сказати й слова, а потім просто кинув слухавку.

12 квітня керівництво НСК "Олімпійський" заявило, що погодило формат дебатів Порошенка і Зеленського.

Читайте також: Дебати Порошенка та Зеленського на стадіоні: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна