UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Майже 40 країн звернулись до Росії закликом звільнити Сущенка

Майже 40 країн виступили із закликом до Росії звільнити незаконно ув'язненого українського журналіста Романа Сущенка

Пункт "Друга річниця позбавлення волі українського журналіста Романа Сущенка" розглядався окремим питанням під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні 4 жовтня, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Європейський Союз висловлює свою глибоку стурбованість з приводу продовження ув'язнення українського журналіста Романа Сущенка в Російській Федерації... Ми погоджуємося з Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, що недавнє рішення Верховного суду РФ, який підтримав цей виключно суворий вирок, може лише розчаровувати", - заявила представниця делегації ЄС Іоанніс Враілас, яка і внесла питання справи Сущенка до порядку денного засідання Постійної ради ОБСЄ.

Він наголосив, що Європейський Союз приєднується до представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, Міжнародної та Європейської федерації журналістів, а також багатьох інших суб'єктів у міжнародній спільноті у заклику до Росії звільнити Романа Сущенка: "Журналісти в регіоні ОБСЄ повинні мати можливість працювати, не боячись залякування або позбавлення волі. Ми закликаємо Російську Федерацію виконувати свої міжнародні зобов'язання та зобов'язання в рамках ОБСЄ, в тому числі щодо забезпечення свободи слова, свободи ЗМІ, а також верховенства права".

Європейський дипломат додав, що справа Романа Сущенка – "лише одна з багатьох інших".

"Понад 70 інших українських політичних в'язнів незаконно позбавлені волі та ув'язнені в анексованому Криму та в самій РФ. ЄС та усі інші країни, які приєдналися до заяви, розраховують, що міжнародні стандарти в сфері прав людини в Криму будуть дотримуватися і Росія негайно звільнить усіх незаконно затриманих українських громадян на Кримському півострові та в самій Росії", - заявив він.

Дипломат додав, що до цієї заяви, поруч з 28 країнами-членами ЄС, приєдналися Колишня Югославська Республіка Македонія, Чорногорія, Албанія, Боснія та Герцоговина, Ісландія, Норвегія, Молдова, Грузія, Канада, США та Україна.

Під час розгляду питання Сущенка з окремою заявою виступив і заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський, який також заявив в черговий раз рішучий протест проти незаконних дій Росії що до Романа Сущенка та багатьох інших українських громадян.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року на порушення міжнародних правил власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка затримали у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

4 червня 2018 року суд Москви засудив українського журналіста Романа Сущенка до 12 років колонії суворого режиму за звинуваченням у "шпигунстві".

12 вересня Верховний суд Росії визнав законним вирок українському журналісту Роману Сущенку, якого засудили до 12 років колонії за звинуваченням у "шпигунстві".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme