ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Майнери криптовалют заважають пошуку інопланетян

Співробітники дослідницького центру з пошуку позаземного розуму SETI поскаржилися, що через майнерів їм стало складніше працювати

Depo.Життя
15 лютого 2018 17:51
ФОТО: depo.ua

Дослідники SETI планували закупити нове обладнання для двох обсерваторій, але виявилося, що відеокарти розкупили майнери, передає Depo.ua з посиланням на BBC.

"Ми хотіли б використовувати новітні графічні процесори, але ми не зможемо їх отримати. Це обмежує наші можливості з пошуку позаземних істот, щоб спробувати відповісти на питання: Ми одні у Всесвіті? Або хто-небудь ще є?", - сказав Ден Вертімер, співзасновник і головний науковий консультант некомерційного проекту SETI @ home.

Останнім часом попит на графічні процесори різко виріс завдяки майнингу криптовалют. Видобуток валюти, такої як Bitcoin або Ethereum, включає підключення комп'ютерів до глобальної мережі і використання їх для вирішення складних математичних задач. Для таких обчислень майнери використовують в тому числі і графічні процесори.

"Це нова проблема, це стосується тільки замовлень, які ми намагалися зробити за останні пару місяців. У нас є гроші, ми зв'язалися з постачальниками, але вони просто кажуть, що у них немає процесорів", - пояснив Вертімер.

За його словами, деякі телескопи можуть використовувати до 100 відеокарт для обробки даних із супутників, які здатні вловлювати звуки і відлуння по всій сонячній системі - наприклад, відгомони вибухів зірок.

"У SETI ми намагаємося відстежувати якомога більше частот, тому що ми не знаємо, як спілкуються інопланетяни. Для цього потрібні великі обчислювальні потужності", - додав Ден Вертімер.

SETI @ home - експеримент американських вчених, в якому персональні комп'ютери добровольців збільшують обчислювальну потужність для обробки і аналізу радіосигналів з космосу. У проекту встановлені власні суперкомп'ютери на декількох телескопах.

FacebookTwitterGoogle+

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя